Kamu Dünyasına Dair

Tüvtürk Çalışma Saatleri

Araçların muayenelerin yapılması trafikte hem can hem de mal güvenliği için büyük önem taşıyor. Trafikte meydana gelen kazaların büyük bir oranının muayenesi yapılmamış araçlardan kaynaklandığı istatistiği bizlerin bu konuya önem vermesi gerektiğini gösterir. Bu yüzden hem araç sahiplerinin hem de devletin muayene konusunda daha titiz davranması gerekir. Bu alanda her gün yeni adımlar atılıyor. Bu adımlardan biri de araç muayenesinin zorunlu hale gelmesidir. Şu anda ülkemizde yasa kapsamında araç muayeneleri tüm motorlu veya motorsuz trafikte yer alan araçlar için zorunlu hale gelmiştir. Araç muayenesi düzenli olarak yaptırmayan herkes yasa kapsamında cezai işleme tabi tutulur. Ülkemizde araç muayeneleri ile ilgili yetkili tek kurum Tüvtürk’tür. Şimdi Tüvtürk çalışma saatlerinden bahsedelim.

Tüvtürk Araç Muayenesi

Tüvtürk ülkemizde araç muayenesinden sorumlu tek kurumdur. Devlet araç muayenelerinde kabul ettiği tek kurum olan Tüvtürk, her ilde en az bir tane ve büyük illerde birden çok bulunur. Tüvtürk araç muayene istasyonlarından muayene hizmeti almak için her yıl devlet tarafından belirlenen ücreti ödemeniz gerekir. Her yıl araç muayene ücreti değişir. Bu yüzden aracınızın yenilenen muayene ücretini mutlaka öğrenin. Bunun yanında Tüvtürk araç muayene istasyonlarına randevu ile gidilir. Aracınızın periyodik muayenesi geldiğinde ücretsiz Tüvtürk randevu alma hizmeti ile randevu alabilirsiniz. Üstelik randevu tarihini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Muayene günü geldiğinde ise aracınızın Tüvtürk muayene sorgulamasını yaparak ve gerekli evrakları götürerek araç muayenesine gidebilirsiniz.

Tüvtürk resmi sitesinden alacağınız ücretsiz muayene ile gittiğinizde sıra beklemeden hemen işleminizi yaptırabilirsiniz. Eğer randevu tarihini unuttuysanız resmi sitesinden Tüvtürk randevu sorgulama ile tarih ve ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Bir sorundan dolayı randevu oluşturduğunuz tarihte randevuya gidemeyebilirsiniz. Bu durumda yine Tüvtürk resmi sitesinden Tüvtürk randevu iptali yapabilirsiniz. Daha sonra size uyan başka bir tarihe yeniden randevu alabilirsiniz. Tüvtürk araç muayenelerinde randevu işlemi yaparken mesai saatleri içinde almaya dikkat edin. Aksi halde muayeneye gittiğinizde kurum kapalı bulabilirsiniz.

Tüvtürk Resmi Sitesinden Sorgulama, Randevu Alma Gibi İşlemleri Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Tüvtürk Mesai Saatleri

Her kurum çalışma saatleri içerisinde faaliyet gösterir. Araç muayeneleri için yetkili tek kurum olan Tüvtürk devlete bağlı olarak faaliyette bulunur. Tüvtürk muayene kuruluşu ile ilgili en çok sorulan sorular; ” Tüvtürk cumartesi günleri açık mı ve hafta içi çalışma saatleri nedir?” sorularıdır. Bildiğiniz gibi devlet kurumları hafta sonları kapalıdır.  Tüvtürk de bir devlet kurumu olduğu için hafta sonları faaliyet göstermez. Bu yüzden araç muayene randevu işlemlerinden mutlaka hafta içi randevu almaya özen gösterin. Tüvtürk araç muayene kuruluşlarının hafta içi çalışma saatleri de bellidir. Bu saatler dışında ne randevu alabilirsiniz, ne de gittiğinizde işlem yapabilirsiniz.

Tüvtürk hafta içi çalışma saatleri;

  • Sabah: 8:30
  • Akşam: 17: 30

Şehrinizdeki en yakın Tüvtürk araç muayene istasyonlarına ve Tüvtürk telefon numarasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tüvtürk İletişim Numarası İçin TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.