Kamu Dünyasına Dair

Tramer Çağrı Merkezi

Tramer bir kısaltma olup açılımı Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinir. Bu sistem kısacası tüm sigorta bilgilerinin bir araya getirildiği bilgi deposudur. Tramer üzerinden yapılacak olan sorgulamalarla herhangi bir araca ait sigorta işlemlerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz ve herhangi bir hasarının olup olmadığını rahatça öğrenebilirsiniz. Bu sistemin kullanımı tabii ki ülkemiz genelindeki bütün vatandaşların kullanımına açıktır. Ancak tramer bilgi sisteminin kullanımını gerçekleştirebilmek için bazı araçlar mevcuttur. Bizde bu yazımızda sizlere tramer sorgularını nasıl gerçekleştirebileceğinizi ve tramer çağrı merkezini nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Tramer Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Tramer sorgulamasını gerçekleştirebileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu kanallar üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bazı sorgulamalar şunlardır:

  • Araç hasar kayıt sorgulaması,
  • Mağdur kişi bilgilerinin sorgulaması,
  • Araç trafik poliçesinin sorgulaması,
  • Araç kasko poliçesinin sorgulaması,
  • Kazayı gerçekleştiren araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarının sorgulaması.

Bu sorgulamaları online olarak gerçekleştirmek için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu bağlantı sizi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin web adresine yönlendirecektir. Ekran üzerinde sağ alt kısımda bulunan bölümde “Sorgulamalar ve Online İşlemler” kısmını görüntüleyebilirsiniz. Buradan istediğiniz sorgulamayı seçerek sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca araç ile ilgili sorgulamaları telefon üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız sitenin ilgili bölümünde yer alan kısmından gerçekleştirmeniz gereken SMS gönderim işlemini öğrenebilir ve sorgulamayı telefon üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulamanızı gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise tramer çağrı merkezidir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Web Adresine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Tramer Çağrı Merkezi Nedir?

Tramer çağrı merkezi sizlere tramer sorgulamalarınızda yardımcı olmak için kurulmuş olan bir iletişim merkezidir. Bu sistem ile kısaca telefon üzerinden sorgulamalarınız gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişim formunu internet üzerinden doldurmaktır. İletişim formu kısaca sizinle iletişime geçmeden önce konuşmak istediğiniz mevzuyu önceden bildirmenizi sağlar. Bu forma ulaşmak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Forma ulaştıktan sonra karşınıza ilk olarak seçmeniz gereken bazı doldurma seçeneği bulunmaktadır.

  • Bunlar sırasıyla T.C. Kimlik numarası, acente levha no, eksper levha no, broker ruhsat no’dur.
  • Bunlardan birisini seçip doldurduktan sonra konu başlığınızı seçiniz. Daha sonra bazı kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekir.
  • Bunları doldurduktan sonra en alt kısımda yer alan açıklama kısmına konuşmak istediğiniz konu hakkında kısaca bilgi vermeniz gerekir. Bu iletişim formu incelenmeye alındıktan sonra tarafınıza telefon veya mail üzerinden dönüş gerçekleştirilecektir.
  • Böylelikle tramer müşteri hizmetleri ile olan iletişiminizi daha sağlıklı bir hale getirmiş olacaksınız.

Tramer İletişim Formuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.