Kamu Dünyasına Dair

Bankalarda Kayıtlı İletişim Bilgileri Nasıl Değiştirilir?

Bankaların gerek müşterilerle iletişime geçmesi gerek müşterilerin banka işlemlerini daha güvenilir bir şekilde yapması için kullanıcılara ait cep telefonu numarası, adres ve e-mail adresi gibi iletişim bilgileri her zaman doğruluğunu korumalı ve güncel olmalıdır. Bir müşteri olarak banka sisteminde herhangi bir iletişim bilginizin yanlış ya da eksik olması sonucunda çeşitli güvenlik sıkıntılarıyla karşılaşabilir, bazı işlemleri yaparken problem yaşayabilir ya da bankanın sunmuş olduğu hizmetlerin bir kısmını sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Günümüzde birçok banka kredi kartı ya da banka kartından belli bir miktarın üzerinde alışveriş yapıldığı zaman ya da para çekildiğinde müşterilerin e-mail adresine ileti ya da cep telefonlarına SMS göndererek durum hakkında bilgilendirme yapıyorlar. Dolayısıyla telefon numaranızı ya da e-mail adresinizi yenilemenize rağmen bankaya kayıtlı telefon numarası değiştirme işleminizi tamamlamadıysanız banka kartı ya da kredi kartınızla yapılması muhtemel hırsızlık işlemlerine karşı önlem alma şansınızı kaybetmiş olursunuz. Aynı şekilde neredeyse her banka internet bankacılığına giriş yapan müşterilerinden T.C. kimlik numarası ve şifre bilgilerini talep ettikten sonra cep telefonlarına gelen SMS onay kodunu girmelerini de talep eder. Dolayısıyla cep telefonu numaranız banka sisteminde güncellenmediyse internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanma ihtimaliniz olmayacaktır.

Cep telefonu bilgilerinin sistemde doğru bir şekilde kayıtlı olmasının diğer önemli yanı ise günümüzde birçok online alışveriş sitesi ve uygulaması kart bilgilerini aldıktan sonra 3D secure sistemine bağlanarak SMS onayı talep ederek alışverişin tamamlanmasına izin veriyor. Dolayısıyla cep telefonu numaranız güncel olmadığında SMS size gelmeyeceği için alışverişi tamamlama ihtimaliniz olmayacaktır. Dolayısıyla bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden tümüyle kaliteli bir şekilde faydalanabilmek, paranızın ve kredi kartınızın güvenliğini sağlamak için iletişim bilgilerinizin güncel olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Banka Telefon Numarası Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankada kayıtlı olan iletişim bilgilerinin değiştirilmesine yönelik süreçler neredeyse bütün bankalarda aynı şekilde işlemektedir. Müşteriler çağrı merkezini arayabilir, mobil bankacılık veya internet bankacılığı sistemlerine girebilir, banka şubelerine giderek ya da bazı ATM’leri kullanarak da bu bilgileri değiştirebilirler.

1. Ziraat Bankası telefon numarası değiştirme

İletişim bilgilerinizi güncellemek için 0850-220-00-00 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkeziyle iletişime geçebilir, en yakın banka şubesine gidebilir, bankanın internet bankacılığı veya mobil bankacılık sistemleri üzerinden güvenlik ayarlarım bölümüne geçerek buradaki “iletişim bilgilerim” bölümüne girip adres, cep telefonu ve e-mail adresi gibi tüm iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

2. QNB Finansbank telefon numarası değiştirme

QNB Finansbank müşterileri de iletişim bilgilerini güncellemek için banka şubelerine gidebilir, cep telefonlarından mobil bankacılık sistemlerine, bilgisayarlarından ise internet bankacılığı sistemlerine girerek gerekli işlemleri gerçekleştirebilirler. Müşteri temsilcisine bağlanarak cep telefonu, e-posta ya da adres bilgilerinin güncellenmesi için kullanıcıların 0850-222-09-00 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekir.

3. Halkbank telefon numarası değiştirme

Halkbank müşterileri iletişim bilgilerini güncellemek için 0850-222-04-00 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirler. Aynı şekilde banka şubelerine gitmek ya da bankanın internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamalarını kullanmak da iletişim bilgilerini değiştirmek için gerekli adımların atılmasını sağlayabilir.

4. Vakıfbank telefon numarası değiştirme

Vakıfbank kullanıcısı olan vatandaşlar ise sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerini değiştirmek için bankanın 0850-222-07-24 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirler. Dileyen müşteriler bu işlemi bankanın sunmuş olduğu internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleriyle ya da bizzat şubeye giderek de gerçekleştirebilirler.

5. Garanti Bankası telefon numarası değiştirme

Garanti Bankası müşterileri bankada kayıtlı olan iletişim bilgilerini değiştirmek için 444-0-333 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezine bağlanarak gerekli talimatları verebilirler. Alternatif olarak banka şubesine giderek veya internet bankacılığı veya mobil uygulamaya giriş yaparak cep telefonu, adres ve e-mail adreslerini değiştirebilirler.

6. İş Bankası telefon numarası değiştirme

İş Bankası sisteminde kayıtlı olan iletişim bilgilerinin güncellenmesi için 0850-724-07-24 numaralı bankanın çağrı merkezi aranabilir. Aynı şekilde İş Bankası’nın herhangi bir şubesine kimlikle beraber giderek de iletişim bilgilerini güncellemek mümkündür. Banka kullanıcıları arzu ederlerse mobil şubeden ve internet bankacılığı kanalıyla da gerekli işlemleri gerçekleştirebilirler.

7. Denizbank telefon numarası değiştirme

Denizbank müşterileri, sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerinin değiştirilmesi için 0850-222-08-00 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilir ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirler. Denizbank’ın şubelerine müşteriler bizzat kimlikle giderek ya da internet bankacılığı veya mobil şube uygulamalarını kullanarak da gerekli işlemleri yapabilirler.

8. TEB telefon numarası değiştirme

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sisteminde kayıtlı olan iletişim bilgilerini güncellemek için 0850-200-06-66 numaralı çağrı merkezi aranabilir ve gerekli adımların atılması sağlanabilir. Türkiye Ekonomi Bankası’nın şubelerindeki yetkililer de müşterilere iletişim bilgilerinin değiştirilmesi konusunda yardımcı olabilirler. Ayrıca bankanın internet şubesi ve mobil uygulaması kanallarıyla da gerekli talepler oluşturulabilir.

9. Yapı Kredi Bankası telefon numarası değiştirme

Yapı Kredi Bankası’yla çalışan müşterilerin iletişim bilgilerini değiştirmek için 0850-222-04-44 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak bağlandıkları temsilciden gerekli işlemlerin yapılmasını rica edebilirler. Yapı Kredi’nin fiziksel şubelerine müşterilerin bizzat gitmesi ve mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmetlerini kullanmaları da iletişim bilgilerini değiştirmek için yeterli olacaktır.

10. Kuveyt Türk telefon numarası değiştirme

Kuveyt Türk müşterileri ise 444-0-123 ya da 0850-251-0-123 numaralı çağrı merkezlerini arayıp müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirler. İnternet şubesi ya da mobil bankacılık üzerinden de işlemleri gerçekleştirebilir veya bankanın herhangi bir şubesine giderek iletişim bilgilerinde değişikliğe gidilmesi konusunda talep oluşturabilirler.

11. Odeabank telefon numarası değiştirme

Odeabank sisteminde kayıtlı olan iletişim bilgilerini güncellemek için mobil uygulama ve internet bankacılığı hizmetleri kullanılabilir, banka şubesine bizzat başvuru yapılabilir ya da bankanın 444-8-444 numaralı iletişim merkezi aranabilir.

12. Albaraka Türk Bankası telefon numarası değiştirme

Albaraka müşterileri iletişim bilgilerini değiştirmek için mobil uygulama ve internet şubenin yanı sıra banka şubesine bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. Ayrıca 0850-222-5-666 ya da 444-5-666 numaralı müşteri hizmetleri hatları da bu talepleri yerine getirecektir.

13. ING Bank telefon numarası değiştirme

ING Bank müşterileri bankanın sisteminde kayıtlı iletişim bilgilerini değiştirmek için 0850-222-06-00 numaralı bankanın çağrı merkeziyle iletişime geçebilirler. Eğer müşteriler isterlerse bu işlemi bankanın internet şubesi ya da mobil uygulamasını kullanarak veya herhangi bir şubesine bizzat giderek de gerçekleştirebilirler.

14. Şekerbank telefon numarası değiştirme

Şekerbank ile çalışan vatandaşlar iletişim bilgilerini güncellemek için 0850-222-78-78 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da kimlikleriyle birlikte banka şubesine gidebilirler. Bankanın mobil ve internet bankacılığı hizmetleriyle de iletişim bilgileri güncellenebilir.

15. HSBC Bankası telefon numarası değiştirme

HSBC kullanıcıları banka sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını ya da diğer iletişim bilgilerini güncellemek için 0850-211-01-11 numaralı bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak müşteri temsilcisine gerekli talimatları verebilirler. Bankanın herhangi bir şubesine gidilerek yetkililerden iletişim bilgilerinin değiştirilmesinin talep edilmesi ya da mobil bankacılık veya internet bankacılığı kanallarından gerekli işlemlerin yapılması da bilgileri güncellemek için yeterli olacaktır.

16. Akbank telefon numarası değiştirme

Müşteriler iletişim bilgilerini değiştirmek için bankanın 444-2-525 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da herhangi bir şubeye bizzat giderek başvuruda bulunabilirler. Aynı işlemlerin mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilmesi mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.