Kamu Dünyasına Dair

2017’de Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Günümüzde özellikle de KOSGEB ile iş birliği yapan özel ya da devlet bankaları faizsiz kredi desteği sunuyor. KOSGEB harici sunulmakta olan çeşitli faizsiz krediler de bulunmak ile birlikte bu noktada ön plana çıkan bankalardan bahsetmek üzere sizlere 2017’de faizsiz kredi veren bankalar listesinden bahsedeceğiz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

1. Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk Katılım Bankası, bilindiği üzere, söz konusu Katılım Bankacılığı olduğu zaman akla ilk gelen bankalardan biri. Kuveyt Türk bu noktada sizlere çeşitli fırsatlar sunuyor ve Faizsiz Bankacılık başlığı altında birçok hizmet veriyor. Seyahat, eşya ve konut finansmanı gibi birçok kredi olanağı olan bu bankanın aşağıda vermiş olduğumuz linkine tıklayarak Faizsiz Bankacılık hizmetleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Bankacılık İçin TIKLAYINIZ!

2. Halkbank Faizsiz Kredi

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında yer alan faaliyet dallarında iş yapmaya devam eden kişilere özel olarak sunulan Halkbank kredisi ile birlikte %100 faiz indirimi imkanını bulabilir ve yorgancılık, yazmacılık, yemenicilik, oyacılık, bastonculuk, kaşıkçılık, ahşap oyma işleri, bakır işletmeciliği, kaşıkçılık, sedef kakma, çömlek ve çini yapma, bakır işletmeciliği, çarıkçılık, oltu ve lüle taşı işçiliği ve el dokuma işlemeciliği ve Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmiş olan bu işler ile benzer niteliklere sahip meslek dallarından Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi ile birlikte kredi sahibi olabilirsiniz.

Ustalık belgesine sahip olan ve iş yeri kuran sanatkar ya da esnaflara da %100 faiz indirimi ile kredi imkanı sunan Halkbank bu noktada en az üç yıllık ustalık belgesi ve son bir yıl içinde bu meslek dalında işletme kurduğunu ispat eden sanatkar ve esnaflara 1 Ocak 2015 tarihinden beri kredi veriyor.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programını başaralı bir şekilde tamamlamış ve henüz 30 yaşını geçmemiş olan esnaf ve sanatkar genç girişimciler 100.000 TL’ye kadar kredi fırsatından %100 faiz indirimli fırsatı ile yararlanma şansını yakalıyor. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey KOSGEB tarafından projelerinize onay verilmesi ve bu projenin bankaya sunulmuş olması.

Her üç kredi desteği için de bireylerin 2016 ve 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli krediler hariç olmak üzere kamu kurum ya da kuruluşlarından hibe ya da faiz desteği niteliği taşıyan destekler almış olmaları halinde ya da hali hazırda hazine desteği bulunan bir esnaf kredisine sahip olan kişilerin bu krediden faydalanması mümkün olmaz.

3. Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

2017 yılında KOSGEB kapsamında Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan bu faizsiz kredi ile birlikte 50.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi fırsatından ilk 12 ay geri ödeme yapmadan ve sonraki üç yıl boyunca üçer aylık eşit taksitler ile yapacağınız ödemeler doğrultusunda bu krediden faydalanmanız mümkün.

Bu krediden yalnızca çalışan sayısı 250 kişiyi geçmeyen, mali bilançosu ya da yıllık net satış hasılatı 40 milyon TL’yi aşmayan, güncel KOBİ beyannamesine sahip olup, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan, Ticaret ve Sanayi Odası ya da Esnaf ve Sanatkarlar Odası gibi Sanayi Odalarından birine kayıt olan, SGK ya da vergi borcu olmayan ya da kredi tutarından mahsup edileceğine razı olan tüzel ya da gerçek kişiliğe sahip olan işletmeler faydalanabilir.

Bu kredinin kullandırım komisyonu olmasa da gayrimenkul olarak teminat verilmesi halinde komisyon tahsil edilebilir.

Kredi başvurusu kabul edilen kişiler Ziraat Bankası şubelerinden kredi garanti fonu üzerinden kefalet talebinde bulunma hakkına da sahip olur. Kredi garanti fonuna yapılacak olan başvuru sebebi ile ortay çıkacak olan komisyon ve ücretler kredi masraflarına dahil edilmeyecek olup müşteriler tarafından ödenir.

4. Vakıfbank Faizsiz Kredi

KOSGEB veri tabanına dahil  olan firmalara özel olarak sunulan faiz desteği ile birlikte kredi başvuru şartlarına ve bu kredi ile ilgili diğer bilgiler ulaşmak isteyen kişilerin doğrudan Vakıfbank şubesine müracaat etmesi gerekiyor. Bu destekten faydalanmak isteyen kişilerin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Beyannamesini güncel tutması ve KOSGEB veri tabanına kayıt olası gerekiyor. Vakıfbank tarafından sunulan bu destekten faydalanmak isteyen kişilerin herhangi bir şubeye gitmesi yeterli. Ayrıca dilediğiniz takdirde üyelik ve güncelleme işlemleri konusunda bir danışman desteği talep edebilirsiniz.

5. Garanti Faizsiz Kredi

Garanti Bankası ve KOSGEB iş birliği doğrultusunda Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere yönelik düzenlenmekte olan Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faizsiz Destek Programından faydalanmak isteyen kişiler KOSGEB veri tabanına kayıt olmalı ve KOBİ beyannamelerini güncel tutmalıdır.

Bu kapsamda ilk 12 ay geri ödeme yapmanız gerek olmayan, bu sürenin ardından üçer aylık taksitler ile üç yıl boyunca ödeyeceğiniz, 50.000 TL’ye kadar kredi alabilme imkanınız bulunuyor. Üstelik sıfır faizli olan bu kredinin faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından karşılanır.

6. Denizbank Faizsiz Kredi

Denizbank tarafından iki adet fatura talimatı veren tüm bireysel müşterilere özel olarak sunulmuş olan 1.000 TL tutarında anında kredi fırsatından masrafsız ve sıfır faizli bir şekilde faydalanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken şey talimat ve başvurular için kendilerine en yakın Denizbank şubesine gitmek olur. Şimdi bu kredinin özelliklerine bir göz atalım.

  • Bu kredi, masrafsız ve sıfır faizli bir kredi olup taksitli kredi mevduat hesabına sahip olan kişiler tarafından Anında Para hesabı üzerinden kullanılabilir.
  • Kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin Kurtaran Hesap açması ve iki adet otomatik fatura ödeme talimatı vermesi gerekir. Bu talimatların yeni olmaması halinde kampanyadan faydalanmanız mümkün değildir. Daha önce talimat vermiş olup kampanyayı gördükten sonra bu talimatları iptal edecek olan kişilerin bir kez daha verecekleri ödeme talimatı ile bu kampanyadan faydalanması mümkün değil.
  • Verilecek olan yeni otomatik fatura ödeme talimatları en az bir yıl boyunca iptal edilmemeli.
  • Bu ödeme talimatları gerek kredi kartı gerek ise hesap üzerinden verilebilir.
  • Sıfır faizli kredi vadesi devam ettiği sürece her bir talimat en az 4 defa borç olarak yansımalı ve bu borçlar en az 4 kez kredi kartı ya da hesap üzerinden ödenmelidir.
  • Bu kampanyadan yalnızca bir defa ve bireysel müşteri olmanız halinde yararlanmanız mümkün.

7. Faizsiz Kredi Veren Diğer Bankalar

Sıfır faizli kredi veren ve KOSGEB ile anlaşması olan Akbank, Denizbank, Türkiye Halk Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıfbank ve Türkiye İş Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. Elbette bunun için KOSGEB tarafından projenize onay verilmesi gerekir. Bununla birlikte PTT faizsiz kredi ya da Odeabank faizsiz kredi gibi sıfır faizli kredi fırsatları her ne kadar sıklıkla karşımıza çıkıyor olsa da bu aramaların bir karşılığı bulunmuyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.