Kamu Dünyasına Dair

0 Faizle Araç Kredisi Veren Bankalar 2017

Her geçen gün trafiğe çıkan araç sayısı artarken bireyler bir arabayla yetinmemeye,  daha fazla araba almaya başladı. Birçok araç markası da bu konuda sunmuş oldukları finansman fırsatları ile araçseverlerin aklını çelmeyi başarıyor. Bugün sizlerle birlikte 0 faizle araç kredisi veren bankalar 2017 yılında ne tür fırsatlar sunmuş, ona bakacağız.

Sıfır Faiz Araba Kampanyaları

Bu bölümde sizlere faizsiz araç kredisi veren bankalardan ya da 0 faizle otomobil kredisi veren bankalardan bahsedeceğiz. Her bir araba markası, araba satışı yapar, araba kampanyası düzenlerken bir banka ile anlaşma yapmış olur. Araba markaları ve bankalar arasında yapılan bu anlaşmalar aracılığı ile de ortada sıfır faiz araba kampanyaları çıkar. Şimdi sizlerle birlikte sıfır faiz araba kampanyalarına bir göz atacağız.

1. Opel Kampanyaları

1. Insignia Kampanyası

Opel, bu yıl her ne kadar şu an yalnızca Ağustos ayı için gibi gözükse de, yıl boyunca her ay yenilenmekte olan yeni Insignia aracı için harika bir kredi fırsatı sunuyor.  Bu paket ile birlikte 36.000 TL tutarındaki krediye ayda 3.000 TL tutarında taksit ödeyerek, sıfır faizle sahip olma şansını elde etmiş olursunuz. Kampanya kapsamında araç kredisinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50.000 TL’den sonra olan kısmı için ise %50 oranında kredilendirme yapılır. Bireysel müşteriler tarafından kullanılabilecek olan bu kredi eşit taksit ödemeli olduğu için 3.000 TL’lik ödemelere sahip. Bu kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 189 TL olarak belirlenmiş olup, krediye ait yıllık maliyet oranı da %0,98 şeklide.

2. Astra HB ve Astra Sports Tourer Kampanyası

Bu kredi de yine aynı şekilde şu an için Ağustos ayına özel olarak belirlenmiş gibi dursa da bu kredi de her ay yenileniyor. Opel Astra Sports Tourer ve Astra Hatchback modeline sahip olan araçlar için bireysel ve taksitli alabileceğiniz bu kredi için 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50.000 TL’den sonra olan kısmı için ise %50 oranında kredilendirme yapılır.  Kredi oranının belirlenmesi sırasında nihai fatura bedeli dikkate alınır. Bireysel müşteriler için hazırlanmış olan bu kredi, 12.000 TL tutarında olup, sıfır faize ve eşit ödemeli taksitlere sahip. Aylık 1.000 TL geri ödemesi olan bu kredi için belirlenmiş olan kredi tahsis ücreti 63 TL olup, yıllık maliyet oranı da %0,98 olarak belirlenmiş bulunuyor.

2. Peugeot Kampanyaları

1. Peugeot Partner Tepee Kampanyası

30.000 TL tutarında 20 aylık vadelere sahip olan sıfır faizli araba kampanyalarından biri olan Peugeot Partner Tree aracı şu an için Ağustos ayı içerisinde Peugeot yetkili satıcılarına gidilerek alınabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, bu tür kredilerin her ne kadar aylık gibi gözükse de yıl boyunca daima yenileniyor olmasıdır. Bu krediden bireysel olarak kullanma amacı güden gerçek kişiler ile perakende kanalını kullanarak araç satın alımı yapan tüzel müşteriler faydalanabilir. Bireysel bir şekilde kullanma amacı ile araç satın alacak olan gerçek kişiler içi bir defaya mahsus olmak üzere kredi tahsis ücreti alınacak ve bu ücret çekilecek olan kredinin binde beşi oranında olacaktır. Bununla birlikte kredi tahsis ücretinin %5’i oranında olan banka sigorta muamele vergisi de yine müşteri tarafından ödenir.

Bu kredi tutarı ve aylık vade için bireysel bir şekilde araç satın alımı yapacak olan kişilerin 157,50 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödemesi gerekir. Bu ücrete ilave olarak tüm masraf ve vergilerin de dahil edilmesi ile birlikte bu kredinin aylık toplam basit maliyet oranı %0,05 ve yıllık toplam basit maliyet oranı %0,60 olarak hesaplanmış olur. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.500 TL olur.

Perakende kanalı üzerinden araç satın alımı gerçekleştirecek olan tüzel müşterilerin ise 750 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödemesi gerekir. Bu ücrete tüm masraf ve vergiler dahil edildiği zaman bu krediye ait olan aylık toplam basit maliyet oranı  %0,24 ve yıllık toplam basit maliyet oranı %2,91 olarak hesaplanmış olur. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.500 TL olur.

3. Renault Kampanyaları

1. Captur ve Megane Sedan Kampanyası

Ağustos ayı içerisinde Renault Captur ve Megane Sedan araçlarını satın almak isteyen kişiler sıfır faiz fırsatı ve 12 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda 20.000 TL tutarında krediden faydalanabilir. Belirlenmiş olan bu kredi tutarı ya da aylık vade seçeneklerinin üzerinde bir talebi olan kişilere yasal mevzuat sınırları dahilinde  48 aya kadar vade sunulur ve %1,14 faiz oranı üzerinden en yüksek kredi seçeneği temin edilir.

2. Talisman, Kadjar ve Symbol Kampanyası

Ağustos ayı içerisinde Renault Talisman, Kadjat ve Symbol araçlarından birini satın almak isteyen kişiler 12.000 TL tutarındaki krediye 12 aylık vadeler doğrultusunda sıfır faiz fırsatı ile ulaşabilir. Belirlenmiş olan bu kredi tutarı ya da aylık vade seçeneklerinin üzerinde bir talebi olan kişilere yasal mevzuat sınırları dahilinde  48 aya kadar vade sunulur ve %1,24 faiz oranı üzerinden en yüksek kredi seçeneği temin edilir.

0 Faizle Otomobil Kredisi Veren Bankalar

1. Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz araç kredisi veren bankalardan birisi olan Albaraka Türk Katılım Bankası aynı zamanda Türkiye’de bunu yapmayı başaran ilk banka olarak da biliniyor. Albaraka Türk katılım Bankası birçok farklı finansman dalında hizmet veriyor. Herhangi bir hizmet ya da malı satın almadan önce bu bankaya başvurabilir ve sırtınızı güven içinde yaslayabilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine gittikten sonra yapacağınız başvurunun ardından başvurunuzun onaylanması halinde banka satın almak istediğiniz malı alacak ve aylık vade sayısı ile finansman tutarına göre bir kâr oranı belirleyecektir. Böylelikle malın satışı sağlanmış olur. Albaraka Türk Katılım Bankası bu şekilde çalışır.

2. Kuveyt Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası ile çeşitli benzerliklere sahip olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da konut, araç, işletme, hizmet ve mal gibi birçok konuda faizsiz işlem yapma prensibine sahiptir. Kuveyt Türk Katılım Bankası, satın almak istediğiniz hizmet ya da malı alacak ve belirli bir kâr üzerinden sizlere geri satacaktır. Belirlenmiş olan aylık vade seçeneklerine göre ödemeler yapabilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası çalışma tarzları sayesinde, İslam alimleri tarafından onay almış çalışma koşulları ile birlikte kendisini cazip kılmayı başarıyor.

3. Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası, bankacılık anlayışı sayesinde kendisinden sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası, diğer bankalardan kendisini İslam kurallarına uygun bir şekilde gösterdiği çalışma şartları ile ayırmayı başarıyor. Bu çalışma şekliyle biraz önce bahsetmiş olduğumuz bankalara da benzeyen Türkiye Finans Katılım Bankası, satın almak istediğiniz bir malı sizin yerinize satın aldıktan sonra belirli bir kâr oranı üzerinden sizlere aranızda yapacağınız anlaşma doğrultusunda belirlenmiş olan aylık vadeler ile geri satacaktır

4. Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası, faiz enstrümanlarını hiçbir şekilde kullanmayan ve faizsiz araç kredisi veren bankalar arasında yer alır. Yeni bir araç satın almak isteyen kişilerin bu bankaya başvurması ve ardından yapılacak olan inceleme ile birlikte onay alması halinde belirleyeceğini aylık vade sayısına göre banka sizlere bir kâr oran tablosu çıkartır. Daha sonra yapılacak olan bu işlemler doğrultusunda banka sizin yerinize aracı satın alacak ve belirlenmiş olan orana göre de aracı size satacaktır. Böylelikle faize bulaşmadan araç satın almış olursunuz.

5.Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası da faizsiz araç kredisi veren bankalardan birisi olarak işlem yapar. Diğer bankalar ile aynı şekilde işlem yapan Vakıf Katılım Bankası, Vakıfbank’ın tüm işlemlerini İslam kurallarına göre yeniden düzenleyerek açmış olduğu bir bankadır. Bu banka da diğer bankalar gibi aracı sizin yerinize satın alır ve daha sonra belirli bir kâr oranı üzerinden size geri satar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.