Kamu Dünyasına Dair

Tüm Detayları ile Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Faaliyetlerine 20 Kasım 1863 yılında Memleket Sandıkları adıyla tarımsal kredi vererek başlayan TC Ziraat Bankası, 150 yılı geride bıraktığı şu günlerde, ülkemizde ve tüm dünyada müşterilerinin ihtiyaçlarını ve memnuniyetlerini ön planda tutarak, herkes için kaliteli bir hizmet standardı uygulayan, saygın bir banka. Ziraat Bankası iş yeri açma kredisi, iş kuranlara faizsiz kredi, ortak iş yeri kredisi, tüketici kredisi, eğitim kredisi, arsa kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi, tarımsal kredi gibi pek çok kredi çeşidiyle müşterilerine hizmet veren, ülkemizin en değerli kamu varlıklarının başında geliyor.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi Çeşitleri

Ne kadar küçük çaplı olursa olsun, yeni bir iş yeri açmak hele de belli bir miktar sermaye yoksa, ürkütücü gelir. Aklınızda çok parlak bir iş fikri var ya da kaçırmak istemediğiniz bir iş fırsatıyla karşı karşıyasınız. Kafanızda her şeyi planladınız ve bir an önce faaliyete geçmek istiyorsunuz. Fakat sermayeniz yetersiz ya da belki hiç yok. Belki bir süre başka işler yaparak ihtiyacınız olan parayı biriktirebilirsiniz ama o zaman da diğer şartlar bu kadar uygun olmayabilir. Bu ve benzeri durumdaki pek çok girişimci için, yeni iş kuranlara kredi verecek banka arayışları başlar. Eğer kendinize ve iş fikrinize gerçekten güveniyorsanız, meseleyi büyük ölçüde halletmişsiniz demektir, para işini dert etmeyin.

150 yılı aşkın süredir bu topraklarda hizmet veren, ülkemiz insanını çok iyi tanıyan, alışkanlıklarını çok iyi bilen Ziraat Bankası, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini en uygun şekilde çözmek için sunduğu hizmetlerine her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor.

1. Bireysel İş Yeri Kredisi

Dükkan, ofis, mağaza ya da muayenehane satın alarak tek başına iş yeri açmak için kredi isteyenlerin faydalanabileceği bu kredi, ekspertiz değerinin %75’ine kadar ve 120 aya kadar vade imkanı veriyor. Ziraat bankası, iş yeri açma kredisinde müşterilerine vade boyunca hayat, iş yeri ve zorunlu deprem sigortası yapar. Teminat olarak ise, satın alınacak olan gayrimenkul üzerine ipotek konur.

2. Ortak İş Yeri Kredisi

Yeni iş kuranlara destek olacak bir diğer kredi seçeneği de ortak iş yeri kredisi. Yatırımlarını kira getirisi elde edecek bir iş yeri satın alarak değerlendirmek isteyen, en az 2 en fazla 5 kişi birleşerek, 120 aya kadar vade imkanı veren bu krediden faydalanabilirler. Ortakların düzenli bir işleri olması şartı aranır.

3. Girişimciye Değer Kredisi

Yeterli teminatınız yoksa, iş yeri açma kredisi nasıl alınır diye düşünmeyin. Ziraat Bankası KOBİler için KGF (Kredi Garanti Fonu) kefaleti sağlıyor. Teminatı olmadığı için kredi alamayan KOBİlere kefil olan ve finansmana ulaşmalarını sağlayan KGF desteğini hem de kullandırım komisyonu ödemeden almak ve 60 aya kadar vade imkanından faydalanmak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine müracaat etmeniz yeterli.

4. Turizm Destek Paketi

Turizm sektöründe ya da turizm sektörüyle bağlantılı bir iş kolunda iş yeri açma planı yapanlar için hazırlanan turizm destek paketi, yatırım kredilerini ve işletme finansmanı kredisini içeriyor. Sektörün ihtiyacı olan yeni yatırımları desteklemek ve mevcut yatırımların yenileme giderlerini karşılamak için ayrı ayrı hazırlanmış bu pakette esnek ödeme planı ve ödemesiz dönem fırsatları da yer alıyor.  Ziraat Bankasında turizm sektörü için sadece kredi ürünleri değil, yine sektöre özel hazırlanmış bankacılık ürünlerini de bulabilirsiniz.

5. Kadın Girişimci Destek Paketi

Kadın girişimciler için özel olarak hazırlanmış, yeni iş yeri açma kredisi Ziraat Bankası’nda sizi bekliyor. Kadınların ticaret hayatında daha fazla yer sahibi olmalarına destek vermek için hazırlanmış bu paketle, KGF desteği, nakit kredilerde 60, iş yeri satın alımlarında 96 aya kadar vade, düşük faizli geri ödeme imkanı, masraflarda %50 indirim, internet ve/veya mobil bankacılıkta ücretsiz EFT ve havale gibi çok cazip fırsatlar yanı sıra yıllık kart ücreti de alınmıyor. Ziraat Bankası iş yeri açma kredilerinden faydalanmak isteyen kadın girişimciler, bu destek paketiyle birlikte kendileri, eşleri ve yaş sınırı olmaksızın çocukları da dahil olmak üzere Bireysel Emeklilik imkanına da sahip oluyorlar.

Burada sadece küçük bir bölümüne yer verebildiğimiz iş yeri açma kredileri hakkında tüm detayları size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek öğrenebilir, sizin için özel olarak planlanacak ürünlerden birini seçerek yeni işinize güvenle başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredileri Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

KGF Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.