Kamu Dünyasına Dair

Tatil Kredisi Veren 8 Banka

Bütün yıl boyunca çalışmanın bir getiri olan stresi geride bırakarak bir nebze olsun rahatlamak amacıyla geçirilecek birkaç hafta herkesin çalışa temposu sırasında aklında geçen hayaldir. Kuşkusuz bu hayalin gerçekleşebilmesi için öncelikle belirli bir bütçeye ihtiyaç var. Bu aşamada çeşitli kredi olanakları arasında değerlendirilebilecek en göze çarpan kredi imkanı ise tatil kredisi.

Tatil Kredisi Nedir?

Bir ihtiyaç kredisi çeşidi olan tatil kredisinin vade ve faiz olanakları, bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Tatil için yeterli bütçeye sahip olmayan vatandaşlar tatil planlarını ertelemek veya iptal etmek yerine bankaların sunmuş olduğu tatil kredileri sayesinde bu ihtiyaçlarını giderebilirler. Tatil bölgelerinin ve otellerin çoğalması, küresel ısınma nedeniyle yaz aylarının olağanın dışında sıcak geçmesi ve çalışma temposunun eskiye nazaran daha ağır bir hal alması insanların tatile olan ihtiyacını artırmış ve çoğu banka bu ihtiyaca karşılık olarak hizmetlerini bu doğrultuda geliştirmiştir.

1. Garanti Bankası Tatil Kredisi

En uygun tatil kredisi veren bankalar arasında sayılan Garanti Bankası müşteri odaklı çalışmalarını birçok alanda sürdürmektedir. Garanti Bankası’nın şu an için “Bahar Kredisi” adı altında sunmuş olduğu kredi seçeneği ile yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinize dair her türlü harcamanızı finanse edebilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu kredi hizmetine uygun kısa veya uzun vadeli bir ödeme planı oluşturarak kullandığınız krediyi maddi olanaklarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası’nın aylık %1,39’dan başlayan faiz oranıyla sunmuş olduğu kredi hizmetinden faydalanabilmek için bankanın herhangi bir şubesine başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunuzun onaylanması halinde kullanabileceğiniz kredinin miktarına göre faiz oranları değişiklik gösterir. Örneğin 25.000 TL miktarında kullanılan Bahar Kredisi için aylık %1,50 faiz oranı belirlenmişken, 75.000 TL’lik kredi için faiz oranı %1,39.

2. Akbank Tatil Kredisi

Tatil hayalleri kuran müşterilerine 48 aya kadar vade imkanıyla tatil kredisi veren Akbank’ın bu kredi için sunduğu geri ödeme koşulları da oldukça uygun. Akbank’ın bu hizmeti için kabaca bir tatil kredisi hesaplama işleme yaparsak; 3.000 TL miktarında kredi kullandığınız takdirde 48 ay boyunca aylık 98 TL ödersiniz. Sorgu kriterlerinize göre ödeyeceğiniz masraf toplamı tahsis ücreti ve BSMV toplamı 15 TL’dir.

3. Yapı Kredi Bankası Tatil Kredisi

Yapı Kredi Bankası tatil sever müşterilerine ”aradığınız tatil Yapı Kredi tatil kredisi ile çok yakınınızda” sloganı ile sesleniyor. Uygun faiz ve ödeme koşullarıyla müşterilerine rahat bir tatil vadeden bankanın müşterilerine sunduğu bu tatil kredisini 48 aya kadar varan vadeyle kullanmak mümkün.

Başvuru için Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve 3 ay içinde adınıza düzenlenmiş herhangi bir fatura veya son 3 ay içinde çıkartılmış ikametgah belgesi gerekmektedir.

4. ICBC Turkey Tatil Kredisi

ICBC Turkey başlı başına bir tatil kredisi kampanyası sunmuyor. Fakat ”eğitimden evliliğe, tatil ihtiyacınızdan sağlık giderlerinize kadar ICBC yanınızda” sloganıyla tatil ihtiyaçlarınız için gerekli olan krediyi yine uygun faiz ve vade koşullarıyla müşterilerine sağlıyor. Minimum kredi tutarı 10.000 TL olarak belirlenmiş bu kredi 48 aya kadar varan vade ile kullanılabilir. Size en uygun ödeme planı ile ihtiyacınız olan miktarı ICBC Turkey ”Bireysel Kredi” alarak giderebilirsiniz.

5. DenizBank Tatil Kredisi

Özellikle son yıllarda yakaladığı pozitif ivme ile akıllarda yer edinen DenizBank, her kişiye ve ihtiyaca bağlı olarak kullandırdığı krediler için ödeme kolaylığı sağlıyor. Her dert için kredi anlayışını benimseyen DenizBank, tatil için ayrı bir kredi kampanyası yürütmüyor. Fakat 2.000 TL’ den başlayan ihtiyaç kredisi imkanları ile tatile gitmek isteyen müşterilerinin yüzünü güldürüyor. %1,04′ ten başlayan faiz oranları ve esnek vade seçenekleriyle müşterileri için en uygun ödeme planını çıkarmaya çalışıyor.

Minimum 2.000 TL, maksimum 10.000 TL çekebileceğiniz kredi için 12, 24, 36 ve 48 ay vade seçenekleri mevcut. Fakat 2.000 TL kredi çekmeniz durumunda yalnızca 12 ay taksit yapılıyor. Başvurularınızı internet şube, mobil şube veya direkt fiziki şubeden yapabilirsiniz.

İnternet ve mobil üzerinden yapılan başvurular cumartesi, pazar ve resmi tatiller hariç saat 09:00-21:00 arasında yapılabiliyor.

6. Türkiye Ekonomi Bankası Tatil Kredisi

Her ihtiyaca yönelik kredi imkanlarıyla müşterilerine kapısını açan TEB, tatiliniz için gerekli olan krediyi ihtiyaç kredisi üzerinden temin etmenizi sağlıyor. Gerekli belgeler ile şubeye başvurmanız dahilinde 24 saat içinde talep ettiğiniz parayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

TEB faiz oranları, piyasadaki faiz değişimlerinden etkilenmez ve almış olduğunuz faiz oranı üzerinden tüm ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Çekmiş olduğunuz krediyi 36 aya varan vadelerle ödeyebilirsiniz. Başvuru için size en yakın TEB şubesine gidebilirsiniz.

Başvuru için nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi ve gelir belgesi veya maaş bordrosu götürmeniz yeterli olacaktır. Serbest meslek çalışanları ve işletme sahibi kişiler için Ticaret Sicil Gazetesi, 3 yıllık bilanço ve Vergi levhası gerekmektedir.

7. Türkiye İş Bankası Tatil Kredisi

1924 yılında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk bankası olan Türkiye İş Bankası, 2018 yılı itibarıyla hala ülkenin en güçlü bankalarından birisi konumundadır. Müşterilerine yönelik sunduğu çeşitli kredi ve ödeme kolaylıkları sebebiyle her kesim tarafından tercih edilen banka, tatilleriniz için ayrı bir kampanya başlatmasa da ”eşinizle kurduğunuz tatili gerçekleştirmek için” sloganıyla ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Başvurunuzu internet sitesinden ”HEMEN BAŞVUR” butonu ile veya SMS hizmeti aracılığıyla aralarında boşluk bırakarak ”Nakit TCKN Kredi Tutarı Aylık Geliriniz” yazıp 4402’ye kısa mesaj göndererek, bankamatiklerden veya 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak yapabilirsiniz.

Gerekli olan belgeler ise başvuru formu, nüfus cüzdanı veya ehliyet ve gelir belgesidir.

8. Halkbank Tatil Kredisi

Halkbank da çoğu banka gibi özel tatil kredisi sunmasa da tatil için kullanabileceğiniz mini kredi fırsatları sunmaktadır. Sunmuş olduğu ”Kredi Mini” paketi ile maksimum 5.000 TL tutarında kredi ile tatil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Maksimum 5.000 TL değerinde kullanılabilen Kredi Mini paketine en fazla 10 ay vade yapılıyor. Aylık %1,29 faiz oranı ile 5.000 TL kredi çekerseniz 10 ay boyunca 543,55 TL ödersiniz. Ayrıca bu krediyi kullanabilmek için 26,25 TL tahsis ücreti ödemek durumundasınız. Tahsis ücretine %5 BSMV dahil edilmiştir. 35 yaşında olan bir erkek için sigorta primi yıllık 25 TL’dir.

Bu kredi fırsatından yararlanmak için herhangi bir Halkbank şubesine giderek direkt başvuru yapmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.