Kamu Dünyasına Dair

SMS ile Kredi Veren 13 Banka

Teknolojiden en çok yararlanan sektörlerin başında gelen bankacılık sektöründe müşterilerin işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına sürekli olarak bir arayış söz konusudur. Bu doğrultuda uygulama konmuş olan ATM, internet ve mobil bankacılık gibi hizmetlerin yanı sıra müşteriler adına bir başka kolaylık ise SMS ile kredi başvurusu yapabilme imkanıdır. Bankaların mevcuttaki SMS hizmetleri ile müşteriler diledikleri zaman, diledikleri yerden tek bir SMS ile kredi başvurusunda bulunabilir, başvuruları onaylandığı takdirde hesaplarına yatırılan kredi tutarı sayesinde ihtiyaçlarını giderebilirler.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

1. Garanti Bankası

Garanti Bankası’nda kredi çekme olanağınızın olup olmadığını öğrenmek için 3390’a SMS atabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken DURUM yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı da mesaja ekleyerek SMS atmak. Bu sayede Garanti Bankası’nın 48 aya varan vade ile %1,39 faiz oranıyla sunduğu kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

2. QNB Finansbank

QNB Finansbank’tan kredi kullanmak istiyorsanız SMS ile ön başvuru yapabilirsiniz. Ön başvuru için T.C. kimlik numaranızı yazın ve 5030’a SMS atın. Ön başvurunuzun onaylanması halinde QNB Finansbank’tan kredi kullanmanız mümkün. SMS başvurusu ile 35.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunan QNB Finansbank’ta 3 ay erteleme gibi avantajlar mevcut.

3. Vakıfbank

Vakıfbank, ihtiyaç kredileri için SMS üzerinden ön başvuru alıyor. İhtiyaç kredisi almak isteyenler Vakıfbank SMS hattına mesaj atarak ön başvuruda bulunabilir. Ön başvuru işlemi T.C. kimlik numarasının 5724’e gönderilmesi ile gerçekleştirilebilir.

4. Türkiye İş Bankası

Müşterilerine SMS ile kredi başvurusu yapma imkanı sunan Türkiye İş Bankası’nın bu şekilde başvuru yapan müşterilerine sağladığı başka bir kolaylığı daha var. Bu da krediyi anında vermesidir. Halihazırda Türkiye İş Bankası müşterisi olan ve bankada mevduat hesabı bulunan müşterilerin SMS ile yaptıkları kredi başvuruları kabul edilirse, 30.000 TL’ye kadar olan kredi tutarı 48 aya varan vade ile anında mevduat hesabına gönderilir. Bu imkandan yararlanmak ve Türkiye İş Bankası’na SMS ile kredi başvurusu yapmak için nakit, T.C. kimlik numarası, kredi tutarı ve aylık gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak yazın. 4402’ye SMS gönderin.

5. T. C. Ziraat Bankası

T.C. Ziraat Bankası da SMS ile kredi başvurusu kabul eden bankalar arasında. Fakat Ziraat Bankası SMS başvurusunu ön onay olarak kabul eder. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kredinizi banka şubesinden almanız gerekir. Ziraat Bankası SMS ile başvurulan kredilerde 48 ay vade imkanı ve esnek ödeme seçenekleri sunuyor. T.C. Ziraat Bankası’na SMS ile kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye mesaj olarak gönderebilirsiniz.

6. Akbank

SMS ile kredi ön başvurusu kabul eden bankalardan birisi de Akbank’tır. Akbank, 20.000 TL’ye kadar olan krediler için SMS üzerinden başvuru kabul eder fakat krediyi almak için şubeye gitmeniz gerekir. T.C. kimlik numaranızı 4425’e göndererek Akbank’a SMS yoluyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank’ın SMS ile onayladığı kredinin üst limiti 20.000 TL, vade sayısı ise en fazla 36 aydır.

7. Halkbank

3452 numaralı hatta SMS atarak Halkbank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Halkbank, SMS servisi üzerinden yapılan kredi başvurularını değerlendirmeye alır. Başvuru olumlu sonuçlanır ise bunu müşteriye bildirir ve müşteri istediği bir Halkbank şubesinden parasını çekebilir. Bunun için KREDI, T.C. kimlik numarası, gelir bilgisi ve talep edilen tutar bilgilerini aralarında boşluk bırakarak yazın ve 3452’ye gönderin. Halkbank SMS servisinden 48 aya varan vadelerle en az 1.000 TL, en fazla 25.000 TL tutarındaki krediler için başvuru yapabilirsiniz.

8. Odeabank

Bankaların büyük çoğunluğu SMS üzerinden sadece kredi başvurusu kabul eder. Fakat kredi başvurusu olumlu sonuçlansa bile müşterinin şubeye gitmesi gerekir. Odeabank da bu bankalardandır ve SMS üzerinden sadece ön başvuru kabul etmektedir. Odeabank kredi başvuru yöntemi ise şöyledir; NAKIT boşluk T.C. kimlik numarası yazıp 8844’e gönderin. Odeabank SMS servisi ile kullanılabilecek kredilerin vadesi pek çok bankada olduğu gibi 48 aya kadar uzatılabilir. Fakat kullanılabilecek kredi tutarı 10.000 TL’yi geçemez.

9. Yapı Kredi

Yapı Kredi bankasının 4411 numaralı SMS hattı hem konut hem de ihtiyaç kredileri için başvuru yapılabilen bir servistir. Yapı Kredi’ye SMS ile kredi başvurusu yapmak için BIREYSEL yazıp boşluk bırakın, T.C kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi de ekleyerek 4411’e gönderin. Konut kredisi ihtiyacınız varsa KONUT yazıp T.C kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi de ekleyerek yine 4411’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Yapı Kredi’den 24, 36, 48 aylık vade seçenekleri ile 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

10. Denizbank

SMS üzerinden farklı kredi başvuruları kabul eden bir diğer banka ise Denizbank’tır. Denizbank’ın SMS servisine hem bireysel ihtiyaç kredisi hem de esnaf kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınız için KREDIM yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı da ekledikten sonra 3280’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Esnaf kredisinin SMS başvurusu ise ESNAF yazıldıktan sonra T.C. kimlik no yazılarak 3280’e gönderilmesiyle kabul edilir. Denizbank’tan SMS ile 55.000 TL’ye kadar bireysel, 80.000 TL’ye kadar esnaf kredisi kullanabilirsiniz.

11. Şekerbank

Şekerbank, SMS ile başvuru kabul eder ve başvuru yapanları değerlendirmeye alır. Başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler ise herhangi bir Şekerbank şubesine giderek kredilerini kullanabilirler. Şekerbank’a SMS üzerinden kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numaranızı yazarak 1953 SMS servisine gönderebilirsiniz. Şekerbank bu başvurular için, %1,86 faiz oranı ile 48 aya kadar kredi imkanı sunuyor.

12. Fibabanka

Pek çok banka gibi Fibabanka da onaylanan kredileri şubeden öder. Fibabanka’ya SMS ile kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numaranızı yazıp 3422’ye SMS gönderebilirsiniz. Fibabanka bireysel ihtiyaç kredileri dışında esnaf ve KOBİ’lere kullandırdığı kredilerin de SMS başvurularını kabul eder. Fibabanka esnaf ve KOBİ kredisini SMS ile kullanmak isteyenlerin ESNAF yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını da yazarak 3422’ye göndermeleri yeterlidir.

13. ING Bank

En çok bilinen yabancı bankalardan birisi olan ING Bank, SMS servisi ile hem bireysel ihtiyaç kredileri hem de esnaf ve KOBİ kredileri için başvuru kabul eder. Bireysel ihtiyaç kredilerinde başvuru yerine geçen SMS başvurusu için T.C. kimlik numaranızı 2205’e göndermeniz yeterlidir. Esnaf ve KOBİ’lere de kredi kullandıran ING Bank, “ING SMS KOBİ Kredi” kampanyası altında SMS ile KOBİ kredileri başvurularını kabul etmektedir. ING Bank KOBİ kredisine SMS üzerinden başvuru yapmak için KOBI yazıp boşluk bıraktıktan sonra 2205’e göndermek yeterlidir. ING Bank KOBİ kredisi ile 48.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.