Kamu Dünyasına Dair

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren 6 Banka

Kredi notu, bankalardan kredi alabilmek ya da kredi kartı çıkarabilmek için son derece önemli bir kriterdir. Bankalarla daha önce yaptıkları alışverişler neticesinde ödemelerini düzenli yapan ve geciktirme, borçlu durumda kalma gibi mevzularla karşı karşıya kalmayan müşterilerin kredi puanları yüksek olurken ödeme konusunda kurumlara sıkıntı çıkaranların kredi notları düşük olmaktadır. Genel itibariyle kredi notu düşük olanlara bankaların kredi vermesi mantığa aykırı bir durum olarak kabul edilir ama günümüzde kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunuyor. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, normal müşterilerine uyguladığı koşullardan daha farklı koşullar uygulayabiliyor.

Sicili Bozuk Olan Biri Kredi Çekebilir mi?

Bankadan çektiği krediyi zamanında ödeyemeyen, bankalardan sürekli uyarı mesajı alan ve hatta haciz, hapis gibi cezai yaptırımlarla karşılaşan kişilerin yanıt aradığı sorulardan birisi de “Sicilim bozuk kredi çekebilir miyim?” şeklindedir. Yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi Türkiye’de bozuk sicile sahip olanlara kredi veren bankalar mevcut ama bu bankalardan kredi alım işlemi çok kolay olmayabiliyor. Düşük bütçeli bir ihtiyaç kredisi için bile evinizi ipotek ettirmek durumunda kalabilirsiniz ya da kredi notu yüksek birinin size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Bu tip durumlarda eşinin ya da başka birinci dereceden akrabasının maaşını ipotek ettirmek durumunda kalan vatandaşlar bile bulunmaktadır. Borcun düzenli olarak ödenmesi durumunda, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ipotek olarak gösterilen maaşlardan, evlerden ya da kefil durumundaki kişilerden hiçbir şey talep etmemektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında Türkiye’nin önemli kuruluşları da bulunuyor. Sicili bozuk olup kredi çekmek isteyen kişiler bu bankalar ile iletişime geçip belirli prosedürleri gerçekleştirmek koşuluyla istedikleri krediyi edinebilirler.

1. Aktifbank

Aktifbank, düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlara bu problemi dert etmemeleri gerektiğini söylüyor ve şubeye gitme şartı olmadan ve ekstra masraf ödemeden talep ettiğiniz kredi tutarını anında hesabınızda görmenize imkan tanıyor.

Aktifbank tarafından sağlanan “N Kolay Kredi” isimli hizmette şubeye gidip sıra beklemek gibi zahmetlere girme gereği olmadan, sayfalar dolusu kağıda imza atmaya gerek kalmadan ve en önemlisi kredi kartı ya da sigorta gibi ek hizmetleri satın alma şartının altına girmeden 30.000 TL’ye kadar kredi çekip ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nkolaykredi.com sitesine girip formu doldurmanız halinde evrakları onaylayarak yüzde 2,29’dan başlamakta olan faiz oranları karşılığında kredinizi edinebilirsiniz.

2. Odeabank

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında yer alan bir diğer kuruluş ise Odeabank’tır. “Nakit Hazır” adlı hizmet ile siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük olsa dahi az ya da orta miktarlı tüketici kredilerinden faydalanabilir ve 48 aya kadar varan vade seçenekleriyle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Yüzde 1,39’dan faiz oranlarını başlatan Odeabank’ın bu hizmetinden yararlanmak istiyorsanız NAKIT yazarak bir boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı da girip ilgili mesajı 8444’e kısa mesaj formatında yollayın.

3. Fibabanka

1.000 Türk Lirası’ndan başlayıp 30.000 Türk Lirası’na kadar varan ihtiyaç kredisi hizmeti veren Fibabanka, dört yıla kadar vade imkanı da sunuyor. Faiz oranlarını yüzde 1,49 seviyesinden başlatan banka, düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlara daha kolay kredi veren kurumlar arasında yer alıyor. Fiba Banka’nın web şubesine girerek kredi talebi oluşturabilir ya da evinize en yakın şubeye gidip yetkiliden konu hakkında destek alabilirsiniz.

4. Bank Pozitif

“WEB Kredi” adlı servisi ile internet üzerinden 50.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi imkanı tanıyan Bank Pozitif, sisteme TC kimlik no, ad ve soyad, e mail adresi, cep telefonu numarası gibi bilgileri girdikten sonra başvuruyu işleme alıyor ve 3 seneye kadar tanıdığı vade imkanları ile ihtiyaç kredinizi tanımlıyor.

5. Türkiye Ekonomi Bankası

Kısa adıyla TEB olarak da bilinen Türkiye Ekonomi Bankası’nın “CEPTETEB” isimli hizmeti ile bu bankanın müşterileri bankaya gitmeye gerek duymadan ihtiyaç kredisi çekebiliyor. CEPTETEB hizmeti ile gerçekleştirilen kredi başvuruları, banka tarafından en geç beş dakika içerisinde onaylanıyor ya da ret cevabı kişiye iletiliyor. 1.000 TL’den başlayan ve 30.000 TL’ye kadar varan tutarlarda kredi çekilmesine imkan tanıyan Türkiye Ekonomi Bankası, kredi notunun derecesine göre çeşitli faiz oranları uygulamaktadır.

6. QNB Finansbank

Finansbank’ın cep şubesi ve internet sayfası vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz kredi taleplerinde ay başına yüzde 1,26 seviyesinden başlayan faizler karşılığında kredinizi alabilir ve 48 aylık vade imkanları ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tıpkı TEB gibi kredi notu seviyesine göre çeşitli faiz uygulamasına sahip olan banka 1.000 – 50.000 TL arası kredi verebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.