Kamu Dünyasına Dair

Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sanal kartlar, banka ya da kredi kartlarına göre oldukça kolay ve hızlı kullanılabilen kartlardır. Dilerseniz süresiz, dilerseniz bir seferlik kullanabileceğiniz bu kartlar ile birlikte internet üzerinden yapacağınız alışverişler konusunda artık korkmanıza ya da endişe etmeniz gerek yok. Kredi ve banka kartlarının bir yan ürünü olan bu kartlar sayesinde alışveriş artık hiç olmadığı kadar kaliteli.

Sanal Kart Nedir? 3D Güvenlik Sistemi Ne İşe Yarar?

Üç boyutlu güvenlik sistemi sayesinde internet üzerinden yapılan alışverişler eskiden olduğu gibi güvensiz değil. Geçmişte birçok kart sahibi internet üzerinden alışveriş yaparken hack ve buna benzer sebeplerden dolayı kredi kartı bilgilerini kötü amaçlara sahip olan insanlara kaptırmış olsa da, bu durumun önüne geçilebilmesi için çıkartılmış 3D güvenlik sistemi sayesinde artık endişe etmenize gerek yok. Yapacağınız alışveriş miktarı kadar kartınıza para aktarır ve kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuza gönderilecek olan doğrulama koduyla birlikte güvence altına alınmış olursunuz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart nasıl alınır diye merak ediyorsanız bunun için her şeyden önce, hali hazırda müşterisi olduğunuz bir bankanın İnternet Şubesi, Telefon Şubesi, mobil uygulaması ya da fiziki şubesini kullanarak sahip olduğunuz kredi ya da banka kartı üzerinden kart başvurusu yapmalısınız.

Kartı oluşturduktan sonra limit belirlemeli ve harcama yapmalısınız. Kart üzerinden alışveriş yapmak için banka ya da kredi kartı üzerinden alışveriş yapacağınız miktar kadar para aktararak daha da güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Zira bu şekilde kart bilgilerinize ulaşılsa dahi kart bakiyesi 0’ın altına düşemeyeceği için herhangi bir şey yapılamaz. Kart kullanımı ile kredi kartı ile alışveriş yapar gibi alışveriş yapabileceğiniz için bu konuda herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Kredi kartı bilgilerini girer gibi kart bilgilerini girerek dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilirsiniz. İşte size birkaç kart örneği:

Bankaların Sanal Kartları

1. TEB Bonus

Teb sanal kartlarından biri olan TEB Bonus sanalkarta sahip olmak için TEB Bonus Card kullanıcı olarak TEB Telefon Şubesi, İnternet Şubesi üzerinden ya da TEB şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. TEB Bonus kart limiti sıfır olarak üretileceği için dilediğiniz gibi limit aktarabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sonrasında kartta bakiye bırakmayarak daha da güvenli bir alışveriş yapmış olursunuz.

2. TEB World

Bu kart sayesinde kartınızın diğer kartlarda olduğu gibi maddesel bir formu olmaması sebebiyle çalınma riski de olmaz. Bizzat belirleyeceğiniz limiti sayesinde ayrıca güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Mastercard’ın geçerli olduğu her yerden alışveriş yapabilir, kazandığınız World Puan’lar ile bedava alışveriş imkanına erişirsiniz. Bu karta sahip olmak için TEB Worldcard sahibi olmanız ve başvuruda bulunmanız yeterli olur.

3. Yapı Kredi

Yapı Kredi sanal kartıyla birlikte limitinizi kendiniz belirler, güvenlik kodu ve kart numarası Worldcard’tan farklı olduğu daha güvenli bir alışveriş sizi bekler. Kart olarak almadığınız için çaldırma ya da kaybetme riskiniz de olmaz. Bu kart ile yapılan alışverişleri takip etmeniz mümkün olur. İnternet üzerinden günü gününe takip yapabileceğiniz bu karta özel olan fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Yapı Kredi Worldcard sahibi olan kişilerin tek yapması gereken şey Telefon Şubesi, İnternet Şubesi, banka şubesi ya da mobil uygulamalar aracılığıyla kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek olur. Daha sonra dilediğiniz miktarda TL aktarımı yaparak kart bilgilerini kullanıp internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın keyfiniz çıkartabilirsiniz.

4. QNB Finans Bank

İnternet sayesinde bilgilerin sınırının kalkmasının ardından artık internet üzerinden yapılan alışverişin de sınırı kalkmış bulunuyor. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler ile birlikte evden çıkmanıza dahi gerek olmadan istediğiniz ürüne ulaşmanız mümkün. Üstelik bunu Finansbank’ın sizler için sunduğu benzersiz avantajlar ve güvenli ortam aracılığıyla yapabilirsiniz. Bununla da kalmaz yapacağınız her alışveriş üzerinden Para puan kazanabilirsiniz. Üstelik QNB Finans bank sanal kart sahibi olmak için tek yapmanız gereken şey Cep Şubesi ya da İnternet Şubesini kullanmak ve kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek olur. Bunun sonrasında ise kredi kartı ile alışveriş yapabilir gibi bu kart bilgileriyle alışveriş yapabilirsiniz. Card Finans hizmetlerinden biri olan Sosyal Asist ile birlikte her konuda organizasyon ve bilgi sahibi olan bir yardımcı elde etmiş olursunuz. Böylelikle hayatınız daha renkli ve kolay bir hale gelir.

5. Akbank

Akbank sanal kartlarından, Wing, Free ve Axess sanal kartları ile birlikte internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde benzersiz bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biri olan Akbank aracılığıyla Akbank Direkt İnternet’i kullanarak kendinize bir kart oluşturabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet’e gerek Akbank resmi internet sitesi üzerinden gerek ise mobil uygulamaları kullanarak ulaşmanız mümkün. Kolay ve hızlı bir şekilde kendinize bir kart oluşturduktan sonra bizzat belirleyeceğiniz limitler sayesinde güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın tadını çıkartmanız mümkün. Üstelik yapacağınız her harcama ile Chip Para kazanabilir ve bu kartlara özel olarak sunulmuş olan taksit fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Akbank Direk İnternet’i kullanarak hesabınızı takip edebilir ve yurt dışından alışveriş yapacaksanız ödemelerinizi de TL’nin yanında Dolar ve Euro üzerinden yapabilirsiniz.

6. Bonus

Bonus sanal kartını kullanarak internet üzerinden güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilir, bu alışverişler ile birlikte Bonus elde edebilir ve bu Bonusları kullanarak indirimli ya da bedava alışveriş yapabilirsiniz. Gerek yurt içi gerek ise yurt dışı alışverişlerinizde tercih edebileceğiniz bu kart oldukça cazip fırsatlar sunar. Üstelik bu kartın limitini bizzat belirleyebilirsiniz. Sizin bilginiz ve onayınız olmadan kimsenin sanal kart üzerinden alışveriş yapamayacak olması da bu kart ile yapılan alışverişleri güvenli kılar. Sanal kart ile alışveriş yapmak için gereken tek şey sanal kart bilgilerini kullanarak kredi kartı kullanır gibi alışveriş yapmak olur. bunun için Alo Garanti ya da İnternet Şubesini kullanarak bu bilgilere erişebilirsiniz. Garanti İnternet Şubesi üzerinden yaptığınız harcamaları takip etmeniz de mümkün!

Tüm bu kartların yanında hemen hemen tüm bankalar kredi ya da banka kartlarının yanında bir özellik olarak sanal kart hizmeti verdiği için kendinize uygun gördüğünüz banka ya da bankaları tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.