Kamu Dünyasına Dair

Online Kredi Veren 12 Banka

Geçmişte kredi başvurusu yapmak için evraklarla birlikte banka şubesine gitmek gerekiyordu. Kredi onaylanma süreci ise iki gün ile bir hafta arasında değişiyordu. Bankaların dijital platformlarının gelişmesi ile birlikte, kredi işlemleri de kolaylaştı. Artık internet bankacılığı üzerinden kredi kullanmak mümkün. Bu şekilde kredi kullanımının en önemli avantajı, bankaların mesai saatleri dışında bile müşterilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamalarına imkanlarının olması. Tabii ki bu kredilerin belirli şartları var. Öncelikle kredi başvurusu yapılan bankanın müşterisi olarak bankacılık sözleşmelerini eksiksiz bir şekilde imzalamış olmak gerekiyor. Banka daha sonra bütün kredi değerlendirmelerinde olduğu gibi, müşterinin ödeme performansına ve kredi notuna bakarak tüm kriterlerin uygun olması halinde başvuruyu onaylar ve kredi tutarı müşterinin hesabına yatırılır. Krediye ait belgeler ise elektronik ortamda paylaşılır. Birçok banka kredi bilgilerini internet şubesi aracılığıyla görüntülemeye de imkan verir.

Online Kredi Veren Bankalar

1. Akbank direkt kredi

Şubeye gitmeden kredi kullanımına imkan veren bankalardan biri Akbank. Akbank direkt kredi başvurusu mobil şube ile yapılıyor. Kredinin üst limiti 30.000 TL’dir. Bunun üzerindeki tutarlar için şubeden başvuru yapmak gerekir. Bu tutara kadar yapılan başvurular onaylandığı takdirde, para anında müşterinin hesabına geçer. Ayrıca Akbank Direkt Mobil uygulaması ile her müşteri kullanabileceği kredi tutarını uygulamaya giriş yaptıktan sonra telefonunu sallayarak öğrenebiliyor.

2. Enpara ihtiyaç kredisi

Enpara, QNB Finansbank’ın bütün işlemlerin dijital olarak yapıldığı şubesiz bankacılık kanalı. Enpara aracılığıyla kullanılan ihtiyaç kredileri için Finansbank alt limiti 1.000, üst limiti ise 50.000 TL olarak belirlemiş durumda. Başvuru yapılırken herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenmiyor. Başvuru değerlendirmesi de yine QNB Finanbank’ın kriterlerine göre yapılıyor. Kredinin onaylanması halinde kredi tutarı anında müşterilerin hesaplarına geçiyor. Krediyi vadesinden önce kapatma, erken taksit ödeme veya toplu ara ödeme yapma durumunda tıpkı diğer kredilerde olduğu gibi faiz indirimi şansı var.

3. ING Bank ihtiyaç kredisi

ING Bank da hızlı kredi kullanma imkanı veren bankalardan biri. Maksimum 48 ay vade ile kullandırılan kredinin başvurusu internet bankacılığı üzerinden yapılıyor ve bankanın onayladığı limite kadar olan tutar anında hesaba geçiyor. ING Bank, kredi faizi tutarlarında kriter olarak kredi notunu esas alıyor. Kredi notu yüksek müşterilerine daha düşük faiz oranları uyguluyor. Kredi başvurusunun onaylanmasının ardından bütün belgeler müşterinin e-mail adresine gönderiliyor.

4. CEPTETEB ihtiyaç kredisi

Tıpkı Enpara gibi hizmet veren CEPTETEB, adından da anlaşılabileceği gibi TEB’in bir hizmeti. 30.000 TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçları rahatlıkla CEPTETEB ile karşılanabilir. Kredi en fazla 48 ay vade ile kullanılabilir. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sonucu, anında müşterinin kayıtlı cep telefonu numarasına gelir. Değerlendirme kriterlerinde başvuru yapan kişinin ödeme düzeni, kredi notu, mevcut gelir ve borç oranı gibi unsurlar dikkate alınıyor. CEPTETEB müşterileri kredilerini hemen kullanabilir, müşteri olmayanlar ise kredileri onaylanırsa, temsilci tarafından ziyaret edildikten ve belgelerini imzaladıktan sonra kredilerini kullanabilirler.

5. İş Bankası hızlı kredi

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan İş Bankası da hızlı kredi adı altında verdiği hizmetle kolayca kredi kullanımına imkan veriyor. 30.000 TL’ye kadar olan başvuruların onaylanması durumunda, onaylanan tutar banka müşterisinin hesabına geçer. En fazla 48 ay vade ile kredi kullanılabilir. Kredi vadesi arttıkça faiz oranında da artış söz konusudur. Hem internet şubesi hem de İşCep aracılığıyla, krediler kısmından anında kredi başvurusu adımından başvuru yapılabilir.

6. DenizBank ihtiyaç kredisi

DenizBank’ın hemen onaylanan kredi limiti diğer bankalara göre daha yüksek. 50.000 TL tutarında ve 48 ay vadeli kredi kullanma imkanı var. Bu kredi tutarının onaylanan kısmı anında müşterinin hesabına aktarılır. Bunun için kredi başvurusu yapan kişinin öncelikle bankada bir hesabının bulunması şarttır. Başvuru internet ve mobil bankacılık kanalları ile yapılıyor. Kredi vadesine ve tutarına göre faiz oranları değişiyor.

7. N Kolay Kredi

Aktifbank’ın kredisi olan N Kolay kredi, yalnızca internet üzerinden kullanılabilir. Bütün işlemler online ve müşteri temsilcileri aracılığıyla yürütülüyor. Bu bankada hesabı olanların onaylanan kredi tutarları anında hesaplarına geçer. Banka en az 2.000 TL, en fazla 30.000 TL kredi kullanma imkanı tanıyor. Vadeler ise 3 aydan az olmamak şartıyla 48 aya kadar uzatılabilir. Bankadan kredi kullananlar hesaplarına PTT şubeleri, pttmatikler, Vakıfbank ve Akbank ATM’lerinden para yatırabilir. Başka bir hesaptan EFT yapılması durumunda da kredi ödemesi otomatik olarak gerçekleşir.

8. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi

Yapı Kredi müşterileri de internet ve mobil bankacılık kanalları ile kredi başvurusu yapabilirler, başvurularının onaylanması durumunda paralarını hemen kullanmaya başlayabilirler. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle bankanın internet şubelerini kullanabilmeye olanak tanıyan şifreye sahip olmak gerekir. Başvuru alt limiti 1.000 TL’dir. Banka müşterisi olmayanlar bu hizmetten yararlanamazlar. Kredi tutarının hesaba aktarımı yapılırken sigorta ve dosya masrafları kesildikten sonraki kısmın ödemesi yapılır. Kredi geri ödemeleri yine internet ya mobil şubeleri kanallarıyla yapılabilir.

9. VakıfBank anında kredi

VakıfBank mobil bankacılık müşterileri de bankalarının anında kredi imkanından faydalanabilir. Hafta sonu ve hafta içi bankanın kapalı olduğu bütün zamanlarda kredilerini kullanabilirler. Başvurular internet şubelerinde ihtiyaç kredisi başvurusu kısmından yapılabilir. Başvurunun ardından hemen kredi onay sürecine geçilir. Banka tarafından onay verildiği takdirde, başvuru yapılan tutar hesaba geçer. Kredi ile ilgili ara ödeme, erken kapama gibi diğer işlemler ise VakıfBank şubeleri aracılığıyla yapılır.

10. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi

Hızlı kredi kullandıran bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası internet bankacılığı ve cep şubeden kredi başvurusu yapılabilir. Garanti Bankası, maaş müşterilerine özel ve internet şubeye özel faiz imkanları sunuyor. Vade ve tutara göre faiz oranlarında değişiklikler olabilir. Kredi başvuruları banka kriterleri çerçevesinde değerlendirilir. Başvuru onaylanırsa, para hesaba hemen geçer. Krediyi kullanabilmek için şubeye gitmeye gerek kalmaz. Bankada maaş hesabı olmayanlar en fazla 25.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirler. Vadeler ise 3 ile 48 ay arasında değişir. Maaş hesabı müşterileri için limit daha fazladır.

11. Odeabank ihtiyaç kredisi

Odeabank nakit hazır kredinin başvurusu, bankanın internet sitesinden yapılıyor. TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve doğrulama kodu girildikten sonra, müşteri ihtiyacı ile olan bilgileri girer. Bankanın müşterilerinin kredilerinin onaylanması durumunda para anında hesaplarına geçer. Müşteri olmayanlar ise bankacılık işlemlerine ait formları imzaladıktan sonra ödemelerini alabilirler.

12. Fibabanka anında kredi

Fibabanka müşterilerine özel olarak hazırlanan bu krediye internet bankacılığı kanalıyla başvuru yapılıyor. Anında kredi başvurusu en fazla 20.000 TL’ye kadar yapılabilir. Kredi, şubeye gerek duymadan ve kefile ihtiyaç duyulmadan kullanılabilir. Kredinin hesaba aktarılması sırasında kredi masrafı ve hayat sigortası tutarı kesildikten sonra ödeme yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.