Kamu Dünyasına Dair

Öğrenciye Kredi Kartı Veren 9 Banka

Öğrencilerin eğitim dönemleri boyunca maddi sıkıntılarını gidermeleri için tasarlanan, düşük faiz oranları ve birçok kampanyayı beraberinde getiren öğrenci kredi kartları günümüzde oldukça revaçta. Bu kredi kartlarına sahip olmak için öncelikle öğrenci olmak ve belli yaş sınırlarını da aşmamak gerekir. Sadece öğrenciler için tasarlanan bu kredi kartlarının en avantajlı tarafı ise hesap işletim ücreti ve kart ücreti alınmamasıdır. Ancak bazı bankaların sistemleri farklıdır, kartları edinebilmek için yaş sınırlaması bulunur ve yıllık kart ücreti kesilir. Öğrenci kredi kartı limiti de bankadan bankaya ve kullanıcıların isteğine göre değişir. Ancak bu kredi kartlarına başvurmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir, bunlar;

  • 18-25 yaş aralığında olmak, lisans eğitimi görmek (bazı bankalar için),
  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi fotokopisi,
  • Tüketici sözleşmesi imzalamak,
  • Türk vatandaşı olmak,
  • Öğrenci belgesi ibraz etmektir.

ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR VE LİMİTLERİ

1. Garanti Bankası – Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı

Garanti Bankası’nın gençler için tasarladığı öğrenci kartının adı Bonus Genç’tir. Garanti Bankası öğrenci kredi kartı birçok özelliğe sahiptir. Kullanılması ve alınması en kolay olan kredi kartlarındandır. Bedava alışveriş ve taksit imkanları oldukça yüksektir. Bonus Program Ortaklarının aracılığıyla yapılan taksit imkanlarından yararlanılabilir, bol miktarda bonus kazanılabilir. Bonus Genç kişiye özel fırsatlar da sunmaktadır. Kişiye özel sunduğu bütün indirim veya taksit imkanlarını BonusFlash uygulaması ile size bildirir. Yapmış olduğunuz alışverişin ödemesini sonraki aylara erteleme şansı sunan bu kart, kişiye taksitli para verme imkanını da yanında getiriyor. 50 TL üzerindeki bütün alışverişlerinizi erteleyebilir ve yine 50 TL üzeri olan bütün sektörlerdeki alışverişlerinizi 3,5,6,8 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Garanti harçlık hesabı ise istek üzerine bankaya başvurularak açtırılabilir.

Bonus Genç’e Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

2. Akbank Öğrenci Kredi Kartı – Exi26

Akbank’ın 26 yaş altındaki gençler için tasarladığı öğrenci kredi kartının adı Axess Exi26’dır. 26 yaş altındaki gençlerin kullanabildiği bu kart oldukça havalı bir görünüme ve kolay bir kullanıma sahiptir. Axess Exi26 kredi kartınız varsa, Axess üyesi olan bütün iş yerlerinden chip-para kazanabilir, kazandığınız chip-para ile alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip-para = 1TL değerindedir. Biriktirdiğiniz chip-para miktarını bankaya özel mobil uygulama veya alışveriş sonrası aldığınız slip aracılığıyla görebilirsiniz. Axess Exi26 kredi kartı ile Axess üyesi ve anlaşması olan iş yerlerinden yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilir, ay sonu yapmanız gereken ödemeyi birkaç ay sonrasına erteleyebilirsiniz. Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir, verdiğiniz ödeme talimatlarından chip-para kazanabilirsiniz. Tek seferlik olan fatura ödemelerini ise Akbank’ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt’ten yapabilirsiniz. Ek olarak havaalanı shuttle hizmeti de verilmektedir. Axess Exi26 kredi kartının sadece ilk yıl kart ödemesi yoktur. Sonraki yıllarda kart ücreti yıllık 20 TL’dir.

Axess Exi26 Kredi Kartına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

3. TEB – ÜniversiTEB Bonus Card Öğrenci Kredi Kartı

TEB Bankasının öğrenciler için tasarladığı öğrenci kredi kartının adı ÜniversiTEB Bonus Card’dır. Kullanımı ve alınması oldukça kolay olan ÜniversiTEB Bonus Card tasarımıyla öğrencilerin en çok kullandığı kartlardan biri haline gelmiştir. Birçok kampanyası olan öğrenci kredi kartının en sevilen ve kullanılan kampanyası tiyatro ve sinema gösterilerinde geçerli olan %50 indirim imkanıdır. Bu kart sık sık kişiye özel fırsat ve kampanyalar sunar. ÜniversiTEB Bonus Card ile bedava alışveriş ve taksitlendirme yapabilir, ödeme işlemlerinizi erteleyebilirsiniz. Kartın kullanımını kolaylaştırmak adına oluşturulmuş bir Asistans uygulaması vardır. Ayrıca aileniz hesabınıza para yatırdığında havale veya EFT ücreti kesilmez.

ÜniversiTeb Bonus Card’a Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

4. İş Bankası – İş’te Üniversiteli Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası öğrenci kredi kartı olarak tasarlanan kartın adı İş’te Üniversiteli’dir. Onaylanması en kısa süren, oldukça kolay bir kullanıma sahip, mobil uygulama destekli ve öğrencilerin Workup gibi girişimlerde yer almalarını sağlayan öğrenci kredi kartıdır. Bu kartı 18 yaş üstü lisans eğitimi gören öğrenciler alabilir. İş’te Üniversiteli kredi kartının tasarımı oldukça şıktır ve temassız özelliğe sahiptir. Kartın temassız özellikli olmasını sağlamak için yapılması gereken tek şey başvuru kısmında bu isteği belirtmek! Kart türü Maximum’dur.

İş’te Üniversiteli Kredi Kartına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

5. Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı – Genç Bankkart

Ziraat Bankası’nın gençler için tasarladığı öğrenci kredi kartının adı Genç Bankkart’tır. Kullanımı oldukça rahat ve kolay onaylanan öğrenci kredi kartlarından bir tanesidir. Bu öğrenci kartında banka kartı ve kredi kartı birleştirilmiştir. Alışveriş kısmında tercih yapılan kart üzerinden işlem devam etmektedir. İster banka kartınızdan ister kredi kartınızdan aynı kart üzerinden işlem yapabilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu aracılığı ile öğrenim bursu ya da öğrenim kredi alacaksanız kullanacağınız kart Genç Bankkart’tır. Hesabınızda para olmadığı zamanlarda, tanımlanmış olan Harçlık Avans ile alışveriş yapabilir, KYK öğrenim bursu veya öğrenim kredisi ile otomatik olarak düzenli ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ya da banka kartı ayrıcalığını yine tek kart üzerinde internet alışverişlerinde de kullanabilirsiniz. Hesap bakiyesini ise mobil uygulama ya da SMS aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Genç Bankkart kredi kartı tamamen ücretsizdir.

Genç Bankkart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

6. Vakıfbank – Like Card Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank’ın öğrenciler için sunduğu kredi kartının adı Like Card’tır. Kısa süren onaylanma süresi ile öğrencilerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılar. Vakıfbank’ın sunduğu Worldcard özelliklerinin tamamına sahiptir. Worldpuan ile alışveriş yapma ve yapılan her alışverişten Worldpuan kazanma imkanı vardır. 10 Worldpuan 1 TL’ye eşittir. Dönem ve yıl başarınıza göre bankayla iletişime geçerek Likepuan kazanabilir, kazandığınız Likepuan’ları alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

Like Card’a Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

7. HSBC Öğrenci Kredi Kartı – Concept Üniversiteli

HSBC’nin sadece öğrenciler için sunduğu bu kartın adı Concept Üniversiteli’dir. HSBC bankasına ait kredi kartlarında geçerli olan bütün özellikler aynı şekilde Concept Üniversiteli için de geçerlidir. Ek taksit ve Nakitpuan avantajları ile birlikte, şık tasarımıyla öğrenci kredi kartları arasında yerini almıştır.

  •  Concept Üniversiteli kredi kartına başvuru için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

8. Yapı Kredi – Play Card Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi bankasının öğrenciler için tasarladığı kredi kartının adı Play Card’tır. Kısa onaylanma süresi ve kullanım rahatlığıyla bilinen bir öğrenci kredi kartıdır. Hesaba gelen havaleler, döviz havaleler bile olsa işlem ücreti kesilmez. Kira, harç, telefon ve fatura gibi ödemelerini öğrenci kredi kartınızla rahatça yapabilir, kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Play sahipleri başka bir bankacılık paketine üye olmaları durumunda Play kampanyalarından ve indirimlerinden yararlanamazlar.

Play Card’a Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

9. Denizbank Öğrenci Kredi Kartı – D-Şarj Bonus

Denizbank’ın gençler için tasarladığı kredi kartının adı D-Şarj Bonus’tur. Kullanım rahatlığıyla bilinen, kısa onaylanma süresiyle avantaj sağlayan bir karttır. Deniz Bonus’un tüm özellikleri bu kartta da aynen geçerlidir. Harcamalarınızdan bonuslar kazanabilir, kazandığınız bonuslarla alışveriş yapabilirsiniz. 1 Bonus = 1TL’dir. Aynı zamanda taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Alışveriş harcamalarında diğer bankalara göre oldukça indirim ve kampanya imkanı sunan bu kart, şık tasarımı ve daha birçok fırsatıyla karşımıza çıkıyor.

D-Şarj Bonus’a Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.