Kamu Dünyasına Dair

Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi Veren 12 Banka

Kredi çekmenin önündeki en büyük engellerden biri kişinin gelir durumunu belgeleyememesidir. Nakit ihtiyacını karşılamak için kredi kullanmak isteyenlerden bankalar en az altı aya kadar aynı iş yerinde çalışıyor olmalarını ister. Sigortam yok kredi çekebilir miyim diyenler ne yapabilir? Kredi kullanmanın önünde engel olan bu durum bazı bankalar tarafından görmezden gelinir. Başvurular bu bankalara yapılabilir. Bankaların kredi onay sürecinde müşterilerinde aradıkları kriterler arasında düzenli bir gelirin olması, geçmiş ve güncel ödeme performansları gelir. Ancak bazı bankalar ödemelerini düzenli yapan müşterilerinden kefil ve gelir belgesi talep etmez. İyi bir kredi puanına sahip olmak yeterlidir. Bu durumda işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Burada hatırlanması gereken en önemli nokta kefilsiz ve gelir belgesiz kredi demek herkesin kredi kullanabilmesi demek değildir. Kara listede olanlar, kredi ve kredi kartı ödemeleri düzensiz olanlar bu kredilerden faydalanamaz. Bankalar bu kişilerden teminat veya gelir belgesi talep edebilir.

Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

1. Denizbank İhtiyaç Kredisi

Denizbank sigortasız kredi, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilecek çözümlerden biri. Online ya da SMS kanalıyla yapılacak başvurularda onay gelmesi durumunda banka müşterisi olmayanlar şubelere giderek kredilerini kullanabilir. Banka müşterilerinin ise kredilerinin onaylanması durumunda kredi tutarı hesaplarına yatar. Kredi 48 ay vade ile verilirken üst limit 55.000 TL’dir. Yine de başvuru sırasında bankanın yüksek limitli kredilerde kefil ya da gelir belgesi isteyebileceği unutulmamalıdır.

2. İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası gelir belgesiz kredi, bankanın müşterilerine özel bir kredi biçimidir. Müşteri olmayan kişilerin yaptıkları başvurularda gelir belgesi ibraz etmeleri gerekir. Banka müşterileri İşCep, internet şube veya bankamatiklerden başvuru yapabilirler. Anında kredi adımından yapılan başvurunun onaylanması durumunda tutar müşterinin hesabına aktarılır. Banka müşterilerinin kredilerinin onaylanması için iyi bir kredi skoruna sahip olmaları şarttır. İş Bankası online kanallar ile yapılan başvurularda 48 ay vade ve 30.000 TL üst limit kuralı uygular. İş Bankası kredi politikalarını en sıkı tutan bankalardan biridir. Bununla birlikte daha önce düzgün bir ödeme biçimine sahip olan müşterilerinin kredilerini de kolaylıkla onaylar.

3. Finansbank İhtiyaç Kredisi

Finansbank sigortasız kredinin değerlendirme aşamalarında da müşteri skoru ön planda tutulur. 5030’a T.C. kimlik numarası göndererek, internet sitesinden hemen başvur kısmından ya da şubelerden başvuru yapılabilir. Banka başvurunun ardından müşteriye bir ön onay bilgisi gönderir. Onay alan kredilerde banka müşterilerinin hesaplarına tutar aynı anda yatar. Müşteri olmayanların ise şubeye giderek sözleşme imzalaması gerekir.

4. Odeabank İhtiyaç Kredisi

Kredi başvurusunda gelir belgesi şartı koşmayan bir başka banka ise Odeabank’tır. Odeabank gelir belgesiz kredi için NAKIT boşluk TCKN yazıp 8444’e göndererek, Odeabank İnternet Şubesi veya Odeabank Mobil Şube’den başvuru yapılabilir. Kredinin maksimum vadesi 48 aydır. Bankanın başvuru için istediği tek şart kimlik niteliğindeki belgedir. Odeabank müşterisi olmak isteyenler başvurularını yaptıktan sonra, adreslerinde evrakları imzalama imkanına sahiptir. Bu nedenle şubeye gitmek de gerekli olmaz.

5. En Kolay Kredi

Aktifbank sigortasız kredi veren bankalardan biri. Akifbank’ın sunduğu şubesiz kredi kanalı olan en kolay kredinin en önemli özelliği kredi skorunun da düşük olmasına rağmen kredi verilmesi. Kredi başvurusu online yapılır. Kredinin onaylanması durumunda on gün içerisinde banka kurye aracılığıyla evrakları müşteriye ulaştırır. Müşteri evrakları imzaladıktan sonra tutar hesaba aktarılır. Aktifbank’ta hesabı olanlar ise kredilerini hemen kullanabilir. Bu kredi diğer kredilere göre daha kolay onaylanır ancak faiz oranları daha yüksektir.

6. ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING bank sigortasız kredi de banka müşterilerinin rahatlıkla kullanabileceği kredi çözümlerinden biridir. Bankanın kredi faiz oranları kredi notuna göre değişiklik gösterir. Kredi notu yüksek olan müşteriler daha düşük faizli kredi kullanma imkanına sahiptir. Banka müşterisi olmak demek daha önce ING Bank ile çalışmış olmak demektir. Bankadan halihazırda kredi kartı olan ya da daha önce kredi kullanıp ödemelerini sorunsuz olarak gerçekleştiren müşterilerin kredilerinin onaylanma ihtimali daha yüksektir. Başvuru online araçlar ile yapılır.

7. TEB İhtiyaç Kredisi

TEB gelir belgesiz kredi, TEB Pratik İhtiyaç Kredisi olarak da adlandırılır. Kredinin maksimum limiti 12.500 TL’dir. 4466’ya T.C. kimlik numarası mesaj atılarak kredi başvurusu yapılabilir. Ön onay alındıktan sonra banka müşterisi olmayanlar şube kanalıyla kredilerini kullanabilirler. Ancak şube gerekli görürse müşteriden belge talep edebilir. TEB müşterileri ise daha yüksek limitlerde kredi için TEB’in dijital bankacılık kanalları ile başvuru yapabilirler.

8. Enpara İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık kanalı olan Enpara’da işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar arasında sayılabilir. Enpara müşterileri kredi skorları ve bankacılık geçmişleri olumlu ise online başvuru yapabilirler. Kredinin onaylanması durumunda para anında hesaba geçer. Müşteri olmayanların kredi başvuruları ise onaylandığı durumunda Enpara müşteri temsilcisi gerekli bankacılık belgelerini imzalanması için müşteriye getirir. Evrakların imzalanmasının ve sisteme girilmesinin ardından kredi kullanımı mümkündür. Enpara kredi değerlendirilmesi QNB Finansbak kriterlerine göre yapılır.

9. Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank Direkt Kredi de belgesiz ve kefilsiz kullanılabilen kredilerden biridir. Akbank müşterileri 30.000 TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçları için günün her saatinde Akbank Direkt Mobil’den başvuru yapabilir. Onaylanan kredi anında hesaba geçer. Bu kredi ürünü sadece bankanın müşterilerine özeldir. Banka müşterilerinden herhangi bir belge, kefil ya da şubeye gitmesini talep etmez. Tabii bankanın müşterisi olmak kredinin mutlaka onaylanacağı anlamına gelmez. Değerlendirme kriterlerine uygun olmayan başvuruların reddedilme ihtimali vardır.

10. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde hizmet veren dijital bankacılık uygulamalarından biri olan CEPTETEB de çalışmayana kredi veren banka olarak tanımlanabilir. Başvuru CEPTETEB müşteri için aplikasyon üzerinden yapılır. Kredinin onaylanması durumunda tutar hesaba geçer. CEPTETEB kullanmayanlar ise başvurularını internet sitesinden yapabilir. Eğer kredi onay alırsa kısa bir süre içinde CEPTETEB çalışanı başvuru yapan kişinin adresini ziyaret eder ve gerekli evrakları imzalatır. Evrakların imzalanmasıyla birlikte hesabın aktif hale gelmesinin ardından kredi kullanımı gerçekleşir. Bu ihtiyaç kredisi 1.000 – 30.000 TL arasında kullanılabilir.

11. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası gelir belgesisiz kredi, banka müşterilerine özel bir uygulama. Avantajlı faiz oranları ile her daim dikkat çeken Ziraat Bankası online başvurularda kredinin onaylanması durumunda müşterilerinden ekstra bir belge talep etmez. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda 30.000 TL üst limit kuralı vardır.

12. Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’ın belgesiz ve kefilsiz kullandırdığı kredinin adı Anında Kredi. Başvurular online olarak yapılır. Bunun için bankanın mobil bankacılık müşterisi olmak gerek. Sadece bireysel müşterilerin kullanımına sunulan bu kredinin limiti maaş müşterileri için daha fazla. Maaş müşterisi olmayanlar ise en fazla 9.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.