Kamu Dünyasına Dair

İninal Kart Nasıl Aktif Edilir? Tüm Detayları ile İninal Kart

İninal kart, MasterCard tarafından kurulmuş olan bir kart markası olup, MasterCard’ın geçtiği herhangi bir yerden alışveriş yapmanızı sağlar. Gerek market gibi yerlerden gerek ise internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz bu kartın en önemli özelliklerinden biri ise yaş sınırı olmaması sebebiyle herhangi birinin alabilecek olmasıdır.

İnınal kartı almak isteyen kişilerin ellerinde çeşitli yöntemler bulunur. Bu yöntemlerden ilki doğrudan satış noktalarına giderek almak olur. PTT şubeleri, Migros ve Migrosjet, Teknosa, D&R mağazaları, seçkin gazete satış noktaları ve Tansaş’tan alabilirsiniz. Diğer yandan internet üzerinden de bu kartı almanız mümkün olur. İninal kart fiyatı 5 TL gibi cüzi bir fiyat olduğu için endişe etmenize de gerek olmaz. İninal kart numaralarına hesabı aktif ettikten sonra bakabilirsiniz.

Kartında para olmayan kişilerden aidat ya da kullanım ücreti gibi ücretler alınmaz. Kartında para olan kişilerin hesabından 2 TL kadar para kesilir. Daha sonra paranızın olması halinde kart bakiyenizden toplu ücret alımı gerçekleştirilmeyecek olup hesabınızın da herhangi bir şekilde eksi bakiye göstermesi mümkün olmaz. Bu sebeple de kartı kullanmadığınız zamanlarda içerisinde bakiye bulundurmayarak küçük miktarda da olsa paranızı saklayabilirsiniz.

İninal Kart Para Çekme ve Yükleme

Bu karta sahip olan kişilerin para yüklemek için kullanabileceği birçok farklı nokta bulunur. PTT Şubeleri, Migros, PTT Matik, ING Bank ATM’leri, ParaMara uygulaması, seçkin gazete satış noktaları, Tansaş ve bir başka hesaptan EFT şeklinde yöntemleri kullanarak İninal Card para yükleme işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz. Diğer yandan ING Bank ATM ya da PTT Matik’leri kullanarak ininal karttan para çekmeniz mümkün olur.

İninal Kart Aktivasyon

İninal kart aktif etme işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk olarak Ininal resmi internet sitesine giriş yapması gerekiyor. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Online işlemlere Giriş Yap” seçeneğine tıklamalı ve hemen ardından e posta ve şifre bilgilerinizi girerek “Giriş Yap” butonuna tıklamalısınız. Eğer hala bir hesabınız yoksa bu durumda aynı bölümde yer alan “Yeni Hesap Aç” seçeneğini kullanabilir ve gerekli bilgileri doldurarak siteye üye olabilirsiniz. Siteye ilk defa üye oluyorsanız bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza doğrulama kodunu yazmanız gereken bir bölüm gelecektir. Bu bölüme cep telefonunuza gönderilecek olan 4 rakamlı güvenli kodu bilgilerini girmeniz gerekir. Size tanınmış olan süre zarfı içinde bu işlemi gerçekleştirmeniz önem taşır. Aksi takdirde kod aktifliğini kaybeder. Üye olma işlemlerini tamamlayıp siteye giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken şey karşınıza gelen ekrandaki bilgileri doldurmak olur. Kart numarası, son kullanma tarihi ve CVC2 kodunu girmeli ve Kartımı Kişiselleştir seçeneğine basmalısınız.

İninal Kart İptali Etme

Kartını iptal etmek isteyen kişilerin ilk olarak biraz önce de belirtmiş olduğumuz adımları takip ederek siteye ve ardından hesabına giriş yapması gerekiyor. Daha sonra yapmanız gereken şey pasif ya da aktif konumda olan ininal kartlarınız üzerinden kapatmak yani iptal etmek istediğiniz aktif kartın yan tarafında yer alan Kart Hareketleri butonuna tıklamak olur. Bunun için aşağıda yer alan görsele de bakabilirsiniz.

Daha sonra karşınıza Kartı Kapat şeklinde bir bölüm gelir. Eğer internet üzerinden üç defa kart kapatma işlemi gerçekleştirdiyseniz bir daha internet üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Eğer karşınıza aşağıda yer alan görselde görebileceğiniz gibi bir kapatma butonu çıkmıyorsa bunun sebebi internet üzerinden üçten fazla kart kapatamayacak olmanızdır.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken şey bir başkasının sizin adınıza kartınızı kapatmasının önüne geçebilmek adına güvenlik açısından kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Firma bu konuya özellikle önem verdiği için müşterilerinin mağdur olmaması için elinden geleni yapar. Bu noktada ihtiyacınız olan şey T.C. kimlik numarası, isim ve soyisim, doğum tarihi ve buna benzer bilgileri girmek olur. Bu aşamada yanlış bilgiler girmeniz halinde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Bu aşamada annenizin evlenmeden önce sahip olduğu soyadın iki karakterini girmenizi gerekir. Bir başkası tarafından bilinme ihtimali oldukça düşük olan bu bilgi sayesinde kişisel bilgileriniz de korunmuş olur. İninal kayıt sırasında bu bilgileri girmiş olduğunuz için kart kapatma işlemlerinde de bu bilgi doğrulanabilir. Böylelikle kart kapatma işlemleri başarılı bir şekilde sonlanmış olur.

Dilerseniz Çağrı Merkezini kullanarak da kartınızı kapatabilecek olsanız da bu yöntemi kullanarak ne vakit kaybeder ne de dakika ya da TL’lerinizi harcamış olursunuz. Daha önce kapatmış olduğunuz bir kartın bilgilerini kontrol etmek ya da kartınızın kapatılıp kapatılmadığını kontrol etmek istiyorsanız Aktif Olmayan Kartlar listesine bakabilirsiniz. Kartınızda bakiye olup olmadığını da bu şekilde öğrenebilirsiniz. Kullanıma kapatmış olduğunuz kartın içinde yer alan bakiyeyi Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek bir başka fiziksel ya da sanal karta aktarmanız da mümkün olur.

Kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgileri hatırlamadığınız ya da sistem tarafından bulunmadığı durumlarda yapmanız gereken şey info@ininal.com adresine bir dilekçe göndermek olur. Bu dilekçede annenizin evlenmeden önce sahip olduğu soyadı güncelleştirmek istediğinizi belirtmeli ve önlü arkalı kimlik fotoğrafınızı göndermelisiniz. Bu dilekçede kayıtlı e posta ve cep telefonu bilgileri, annenizin evlenmeden önce sahip olduğu soy isim ve T.C. kimlik numaranızı göndermelisiniz. Diğer yandan doğum tarihi bilgilerini siteye üye olurken yanlış girmiş olan kişilerin de yine biraz önce anlatmış olduğumuz gibi aynı işlemleri gerçekleştirmeli ve bu şekilde bir dilekçe göndermesi gerekir. Bu noktada farklı olan tek şey annenizin evlenmeden önce sahip olduğu soy isim bilgisini değil nüfus cüzdanında yazan doğum tarihi bilgisini göndermek olur.

İninal Kart Müşteri Hizmetleri

Çeşitli sorun, şikayet ve önerilere sahipseniz yapmanız gereken şey İninal Müşteri Hizmetlerini aramak olur. 0850 850 311 77 01 numarasını arayarak iletişime geçmeniz mümkün. Her ne kadar hafta sonu bir geri dönüş alamayacak olsanız da bu şekilde iletişime geçebilirsiniz. Diğer yandan 7/24 e posta gönderebileceğiniz info@ininal.com adresi sayesinde de öneri ve şikayette bulunabilirsiniz.

İninal Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme işlemlerini iki farklı şekilde değiştirmeniz mümkün. Bunlardan ilki internet üzerinden kart şifresi sıfırlama işlemini gerçekleştirmek olup, online işlemlere giriş yapıldıktan ve bu işlem gerçekleştirildikten sonra cep telefonu numaranıza yeni şifre otomatik bir şekilde gönderilir. Bunun için Kart Hareketleri bölümünü kullanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise PTT ATM’sini kullanmak olur. Şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme menüsü aracılığıyla şifrenizi değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.