Kamu Dünyasına Dair

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2017

Düzenli bir geliri olmayanlar, gelir durumunu resmi belgeler ile ispat edemeyenler ya da gelir belgesi alıp bankaya kredi başvurusu yapma zahmetine girmek istemeyenlerin son zamanlarda cevabını en merak ettiği sorulardan birisi de “Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?” şeklinde. Bankacılık sisteminin ilk yıllarında gelir belgesi olmadan kredi almak çok mümkün olmasa da günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı hayli fazladır. Bu yazımızda hangi bankaların gelir belgesiz kredi veren bankalar listesinde yer aldığını ve kefilsiz gelir belgesiz kredi verirken hangi şartları aradığını sizler için listeledik.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesinin hiçbir şekilde temin edilememesi ve bankaya sunulamaması durumunda bankaların müşterilerine duyduğu güven seviyesinde azalma olacaktır. Fakat bu durum kredi çekmenin önünde bir engel olarak görülmemektedir. Türkiye’deki birçok banka kefilsiz gelir belgesiz kredi imkanı tanır ve müşterilerine çok kısa süreler içerisinde ihtiyaç kredileri çıkartır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar genelde bu belgeyi sunmayan müşterilerine, normal müşterilerine nazaran daha yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Gelir belgesiz kredi verilirken bankaların incelediği noktalardan bir diğeri de kişinin kredi notudur. Banka ilk olarak söz konusu kişinin kendisinden daha önce kredi alıp almadığını inceler, kişi eğer bu bankadan kredi çektiyse ödemelerde sorun yaşanıp yaşanmadığını analiz eder. Başka bankalardan çekilen kredilerin geri ödemesindeki aksaklıklar da kredi puanına etki eder. Kredi puanınıza göre gelir belgesiz kredi veren bankaların hizmetlerinden yararlanıp yararlanamamak sizin elinizdedir.

“Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?” sorusunun yanıtlarından bir tanesi de kredi kartlarıdır. Bankalar; daha önce hiç kredi çekmemiş müşterilerinin güvenilirlik seviyesini analiz etmek için kredi kartı kullanımını ve kart borçlarını öderken sergilediği davranışları inceler. Sorunsuz bir şekilde kredi kartı faturalarınızı ödemiş ve ödemelerde olabildiğince az gecikme yaşadıysanız gelir belgesiz kredi alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Gelir belgesi olmayanların bankalardan kredi çekebilmek için başvuracağı yollardan birisi de ipotektir. Kişiler üzerine olan evleri, arabaları ya da değerli kabul edilen diğer taşınmazları ve ürünleri bankaya ipotek olarak gösterip gelir belgesi olmaksızın kredi çekebilirler.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Cep telefonundan SMS ile ya da mobil bankacılık ve internet şubesi gibi yöntemler ile bankalar hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi imkanı tanımaktadır. Kişiler genelde TC kimlik numaralarını yazarak bir numaraya kısa mesaj gönderirler ya da mobil bankacılık ve internet şubede TC kimlik numaralarıyla beraber cep telefonu numaralarını girerek maksimum kaç paraya kadar ihtiyaç kredisi çekebileceklerini öğrendikten sonra arzu ettikleri kredi tutarını onaylayıp paralarını harcamaya başlayabilirler. Hangi bankadan gelir belgesiz kredi nasıl alınır, hep birlikte inceleyelim.

1. Odeabank

İhtiyaç anında hızlı bir şekilde kredi imkanı sağlayan Odeabank; herhangi bir şekilde ipotek, kefil ya da gelir belgesi talep etmeksizin 48 aya kadar vade imkanı sunarak ihtiyaç kredisi hizmeti sağlamaktadır. Peki Odeabank gelir belgesiz kredi nasıl alınır?

İsterseniz “NAKIT” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı da yazarak bu mesajı 8444’e SMS olarak gönderebilirsiniz isterseniz de Odeabank’ın mobil uygulamasından ya da internet şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda banka size en fazla kaç paraya kadar ihtiyaç kredisi alabileceğiniz hakkında bilgi verir ve bu bilgi üzerinden ne kadarlık ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyduğunuzu sorar. Gerekli adımları takip ederek Odeabank gelir belgesiz kredinizi çekmiş olursunuz ve paranız artık harcamaya hazırdır.

2. Denizbank

Hem ev hanımlarına hem de gelirlerini resmi belgelerle ortaya koyamayan kişilere kredi ayrıcalığı tanıyan bankalardan bir diğeri de Denizbank’tır. Peki Denizbank’tan gelir belgesiz kredi nasıl alınır?

Banka şubelerine, internet bankacılığına ya da mobil bankacılığa başvurarak Denizbank’ın gelir belgesiz kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. İlgili sayfadaki forma cep telefonu ile TC kimlik numarasının girilmesi durumunda bankanın yapacağı incelemeler neticesinde kişiler 20.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi çekme hakkına sahip olur.

Denizbank’ın resmi sitesi üzerinden gelir belgesiz kredi imkanından faydalanmak için TIKLAYINIZ.

3. Akbank

“Anında ihtiyaç kredisi” adlı servisi ile birlikte Akbank, müşterilerine hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi çekebilmelerinin önünü açmaktadır. İster ev hanımı olun, ister gelir belgesine sahip olmayan başka bir vatandaş olun Akbank’ın internet sitesinde yer alan kredi başvuru formuna TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girerek en fazla kaç paraya kadar ihtiyaç kredisi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 18 yaşından büyük olan ve herhangi bir şekilde istihbarat araştırmasında risk grubunda yer almayıp kredi notunda olumsuzluklara sahip olmayan herkes bu krediden faydalanabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurularda 36 aya kadar vade ile en fazla 20.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi çekmek mümkündür. Banka gerekli gördüğü durumda çeşitli belgeleri tarafınızdan isteme hakkını saklı tutar.

Akbank gelir belgesiz kredi için başvuru sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ!.

4. ING Bank

ING Bank’ın internet şubesinden üç adımda kolay bir şekilde gelir belgesiz ihtiyaç kredisi çekmek mümkündür. Banka doğru bir şekilde başvuru formunu dolduran kişilerin Findeks kredi notunu otomatik olarak inceler ve bu kredi notuna göre bir onay mesajı gönderdikten sonra müşterilerine kredi imkanı sunmaya başlar.

O halde “ING Bank’tan gelir belgesiz kredi nasıl alınır?” sorusunun yanıtını inceleyelim.

İlk olarak ING Bank’ın online olarak sunduğu başvuru formuna gitmek için TIKLAYINIZ!.

Bağlantıyı açıp siteye girdiğinizde sizden istenen TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerinizi girdikten sonra banka gerekli incelemeleri yapıp size olumlu ya da olumsuz bir yanıt gönderir. Bu süreç içerisinde kişilerden hiçbir şekilde ipotek, kefalet ya da gelir belgesi talep edilmez. Findeks kredi notunuzun seviyesine göre ING Bank’ın gelir belgesiz ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,09 ve yüzde 1,59 arasında değişmektedir.

5. Şekerbank

Şekerbank üzerinden gelir belgesi olmaksızın kredi başvurusu yapmak istiyorsanız “KREDI” yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp bu mesajı 1953’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. SMS’i attıtkan sonra banka başvuru sonucunuzu size gönderecektir ve kaç paraya kadar kredi çekebileceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir. Şekerbank’ın SMS ile kredi hizmetinden faydalanarak en fazla 50.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekebilirsiniz.

6. TEB

TEB gelir belgesiz kredi hizmeti sunan bir bankadır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın CEPTETEB hizmetini kullanarak oturduğunuz yerden, banka şubesine gitmeden ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilir ve kredi notunuzun durumuna göre 1.000 TL ile 30.000 TL arasında ihtiyaç kredinizi alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. CEPTETEB üzerinden yapacağınız başvurulara banka tarafından en geç beş dakika içerisinde yanıt verilmektedir.

7. QNB Finansbank’tan Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

İmzasız, kefilsiz ve evrak istemeden QNB Finansbank gelir belgesiz kredi imkanından yararlanmak için cep şubeden ya da internet sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank üzerinden yapacağınız başvurularda aylık yüzde 1,26’dan başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekebilir ve bu krediyi 48 aya varan vade imkanları ile ödemeye başlayabilirsiniz. Online kredi başvurusu yapan ve Finansbank gelir belgesiz kredi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler 1.000 TL’den başlayarak 50.000 TL’ye kadar kredi notlarına göre anında kredi çekebilme imkanına sahiptirler. Faiz oranları kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notlarına göre değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.