Kamu Dünyasına Dair

Ev Hanımlarına Kredi Veren 9 Banka

Resmi kayıtlarda herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının bankalardan kredi çekmeleri önceden hayli zor bir durumdu. Günümüzde ise gelir belgesi göstermeksizin ev hanımlarına düşük ve orta miktarda kredi verilmesinin önü açıldı. 2017’de ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı hiç de azımsanacak seviyede değil. Kredi notu düşük olmadığı sürece, yani önceden çektiği kredilerin geri ödemesinde büyük sorunlar çıkarmadığı sürece hemen hemen her ev hanımı bankalardan kredi çekebilir.

Gelir belgesi olmayan ev hanımlarının bankalardan çok daha kolay bir şekilde kredi çekebilmeleri için eğer üstlerine kayıtlı taşınmazları (ev, arsa vb.) ya da taşınırları (iş makinesi, araba) bankaya ipotek olarak gösterilebilir. Diğer taraftan eşlerinin gelir belgelerini sunan ev hanımlarına kredi imkanı da sağlanmaktadır. Kira gelir belgesi, eş kefaleti, ipotek gibi ayrıcalıklar ev hanımlarının daha yüksek miktarlarda kredi çekebilmelerinin önünü açmaktadır. Düşük miktarlarda ihtiyaç kredisi çekmek isteyen ev hanımları ise bankaya bile gitmeden SMS ya da internet üzerinden başvuruda bulunabilir ve bankanın cevabını bekleyebilirler.

2017 Yılında Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüzde ev hanımlarına gelir belgesi göstermeksizin kredi veren bankalar arasında hem devlet bankaları hem de özel bankalar yer almaktadır.

1. ING Bank

ING Bank ev hanımlarına kredi veren bankalardan bir tanesidir. ING Bank’tan ev hanımı olarak kredi almak isterseniz arzunuza göre banka şubelerinden, cep telefonunuzdan ya da internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Online başvurularda üç adımda ihtiyaç kredisi vermenin önünü açan ING Bank, herhangi bir gelir belgesi, ipotek ya da eş kefaleti talep etmemektedir. Resmi internet sitesi üzerindeki başvuru formunu dolduran kişilerin Findeks kredi notunu inceleyen ING Bank, ev hanımlarına krediyi bu nota göre vermekte ve not seviyesi yeterliyse yüzde 1,09 ile yüzde 1,59 arasında değişen faiz oranlarıyla arzu edilen parayı kişilerin hesaplarına yatırmaktadır.

TC kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve ekranda yer alan doğrulama kodunu girerek hemen kredi talebinizi oluşturabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı İNG Bank’ın bu hizmetiyle karşılayabilirsiniz.

ING Bank’ın ev hanımlarına kredi imkanı sunduğu başvuru formuna gitmek için tıklayın.

2. Denizbank

Denizbank ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalardan bir diğeridir. “Ev hanımlarına hayat Deniz’de kolay” mottosuyla yola çıkan Denizbank’ın ev hanımlarına mevduat biriken hesap ve ev hanımlarına özel altın günleri hizmetlerini kullanan kadınlar daha kolay kredi çekebilmektedir. Bankadaki birikmiş para kurum nezdinde olumlu bir değerlendirme kriteridir ve bu sayede daha güvenilir bir şekilde ev hanımlarına kredi verilir.

Bankada herhangi bir hesabı olmayan kadınlar ise kredi çekebilmek için banka şubelerinden ya da internet bankacılığından başvuru yapabilirler. İnternet ve mobil bankacılık vasıtasıyla yapılan kredi başvurularında ev hanımlarının faydalanabileceği maksimum kredi miktarı 20.000 Türk Lirası’dır.

TC kimlik numaranız ve cep telefonunuzu girerek Denizbank ev hanımlarına kredi imkanından faydalanmak için tıklayın.

3. Şekerbank

Şekerbank’ın “ev kadınlarına ihtiyaç kredisi” kampanyası sayesinde dosya masrafı olmaksızın geniş vade imkanlarından faydalanarak ev hanımları kredi çekebilmektedir. Şekerbank şubelerine gitmek koşulu ile nakit ihtiyaçlarınızı kredi başvurusunda bulunarak karşılayabilmeniz mümkündür.

4. Odeabank

“İhtiyaç anında Odeabank’ta nakit hazır” sloganı ile yola çıkan Odeabank; gelir belgesi, ipotek ya da kefalet istemeden ev hanımlarına kredi veren bankalardan birisidir. 48 aya varan vade imkanlarından faydalanarak kredi başvurunuzu ister “NAKIT boşluk TC kimlik numarası” yazıp 8444’e gönderip isterseniz de Odeabank’ın internet ya da mobil şubelerine girip yapabilirsiniz.

5. TEB

Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB’in CEPTETEB hizmeti sayesinde yerinizden kalkmadan kredi başvurunuzu cep telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden ve mobil uygulamadan CEPTETEB ihtiyaç kredisi ayrıcalığından faydalanmanız mümkündür. Kişinin kredi notuna göre 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi çekebileceği CEPTETEB hizmetinde başvurular en geç beş dakika içerisinde sonuçlanmış olur.

6. Bank Pozitif

Bank Pozitif ile ev hanımlarına şubeye gitmeden, oturdukları yerden cep telefonları ya da bilgisayarları üzerinden yapacakları başvuru ile kredi imkanı tanınmaktadır. Normalde gelir belgesi ya da ikametgah talebi bulunmayan Bank Pozitif, bazı müşterilerinden bu talepte bulunma hakkını kendinde saklı tutar. Genelde dört dakika içerisinde ihtiyaç kredisi başvurunuzu tamamlayabilir ve paranızı bankadan alabilirsiniz.

7. QNB Finansbank

Evraksız, imzasız ve kefilsiz olarak QNB Finansbank’ın cep şubesinden ya da internet şubesinden ev hanımları ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Aylık yüzde 1,26’dan başlayan faiz oranları ile çekeceğiniz online krediyi 48 aylık vade imkanlarına ödeyebilirsiniz. Online krediden faydalanmak isteyen ev hanımlarına 1.000 TL ile 50.000 TL arasında kredi imkanı sunulmaktadır. Faiz oranı, müşterinin kredi notuna göre değişmekle beraber genelde 30.000 Türk Lirası olarak çekilen ve 48 aylık vade seçeneğine sahip olan bir kredinin aylık faiz oranı 1,56 seviyesindedir.

8. Burgan Bank

Burgan Bank’ın jet kredi hizmet ile ev hanımları internet üzerinden TC kimlik numaralarını, cep telefonlarını ve ekrandaki doğrulama kodunu girerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve banka tarafından onay aldıkları durumda kredilerini kullanmaya başlayabilirler.

Burgan Bank’ın jet kredi hizmeti sayfasına gitmek için tıklayın.

9. Akbank

Akbank’ın “Anında İhtiyaç Kredisi” hizmeti ile beraber ev hanımları ihtiyaç kredilerini çekebilirler. Akbank’ın özel olarak hazırladığı sayfaya TC kimlik numarası ve cep telefonunuzu girdikten sonra ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplayabilir ve miktarı onayladıktan sonra bir gün içerisinde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akbank’ın anında kredi hizmeti sayfasına gitmek için tıklayın.

Ev Hanımlarına Devlet Kredisi

Gelir belgesi olmadığı için ya da başka sebepler yüzünden bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları alternatif yollara yönelebilir. Ev hanımlarına devlet kredisi imkanı farklı kurumlar vasıtasıyla sunulmaktadır. Örneğin KOSGEB vasıtasıyla kendi işini kurmak isteyen girişimci ev hanımlara 50.000 Türk Lirası’na kadar hibe ve 100.000 Türk Lirası’na kadar faizsiz kredi verilmektedir. Kendi işini kurmak isteyen ama bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları doğru bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’den faizsiz kredi ve hibe alabilmektedir. KOSGEB’den kredi alabilmenin diğer koşulu ise eğitimlere düzenli olarak katılmaktır.

Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımlarının başvurabileceği diğer bir alternatif ise Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP)’dır. Citibank, HSBC, Whole Planet Foundation, Açık Toplum Vakfı gibi kuruluşlarla işbirliği içerisinde hareket eden TGMP, ülkemizin ilk ve tek mikro finans kuruluşu olarak ön plana çıkmaktadır. Yakın akrabalarınızdan ya da çevrenizdeki diğer insanlardan oluşan beş kişilik grubunuzu kurduktan sonra TGMP’ye mikro kredi başvurusunda bulunabilir ve size sunulan kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. TGMP’nin sunduğu mikro kredi hizmetindeki en önemli detay ise ödemeleri aksatmanız durumunda borcunuzun kurmuş olduğunuz beş kişilik gruptaki üyelere yansıyacağıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.