Kamu Dünyasına Dair

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren 10 Banka

Bankalar normal şartlar altında düzenli geliri olmayan ve çalışmayan kişilere kredi kartı vermeye pek yanaşmazlar. Öğrenci statüsünde olan bireyler kolaylıkla kredi kartı alabilirken birkaç yıldır işsiz olan bir erkeğin kredi kartı alması o kadar da kolay değildir. Ev hanımları da kredi kartı alırken bu tip zorluklar yaşayabilir ama günümüzde artık bankaların birçok hizmeti dahilinde çalışmayan kadınlar da kredi kartı alabiliyorlar.

Çalışmayan kadın eğer evliyse eşinin maaşına dair verilerin yer aldığı belgeleri kullanarak kredi kartı alabilir. Eğer evli değilse annesinin ya da babasının mal varlıklarını ya da maaşını dayanak göstererek kredi kartı başvurusu yapabilir. Bankalar vatandaşlara kredi kartı verirken vatandaşların bu kartı kullanarak yaptıkları harcamaların ödemesini zamanında yapmasını isterler. Dolayısıyla kendisinin ve yakınının hiçbir geliri olmayan birisine kredi kartı vermek bankalar için çok mantıklı bir alışveriş olmayacaktır.

Eğer ev hanımıysanız ve üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul veya araba varsa, ya da birden fazla gayrimenkulünüz varsa ve bunlardan aldığınız kira gelirleriyle ev ekonomisine katkı sağlıyorsanız daha yüksek limitli kredi kartı almanız mümkündür. Kredi kartı limitinizi daha yüksek düzeyde tutabilmek için bankaya sizin ekonomik durumunuzu gösteren her detayı sunmanız gerekir. Diğer taraftan elbette gelir düzeyi düşük olan ya da gelirini belgelendiremeyen ev hanımlarına da kredi kartı verilir. Fakat bu sefer ev hanımlarına kredi kartı limiti belirlenirken daha düşük miktarlar söz konusu olacaktır.

Ev hanımlarının herhangi bir bankada TL cinsinden ya da diğer dövizlerin türünden mevduat hesapları varsa ve bu hesapta bankayı tatmin edecek kadar para bulunuyorsa da sorunsuz şekilde kredi kartı alınabilir. Aslında özetle kredi kartı alabilmek oldukça kolaydır, sadece hiçbir yakınının gelirini teminat gösteremeyen, kendi geliri ve bankada parası olmayan, mal varlığı bulunmayan kadınlar için kredi kartı almak zor olacaktır.

Ev Hanımlarının Kredi Kartı Hizmeti Alabilecekleri Bankalar

Her banka kredi kartı verirken esneklik tanıyabilir, dolayısıyla eğer aşağıdaki bankaların şartları size katı geliyorsa ve yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız yine de SMS ile, online yollarla ya da müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek şansınızı denemeniz daha doğru olacaktır. Fakat tüm bankalara aynı anda kredi kartı başvurusu yapmamaya özen gösterin, bir bankaya başvuru yapıp oradan olumsuz yanıt alınca diğer bir bankaya başvurmak daha uygun olacaktır.

1. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi kartı verirken bir gelir belgesi talep ediyor. Bu gelir belgesi eğer kadın evliyse eşinin gelirini gösteren belge olabilir ya da evli değilse annesinin ya da babasının gelir seviyesini gösteren bir belge olabilir. Aynı şekilde ev hanımının üzerine bir araç, iş yeri ya da ev bulunuyorsa bunu teminat göstererek de kredi kartı alması mümkündür. Anneden ya da babadan kalan emekli maaşları da kredi kartı için bir teminat sayılır.

2. Halkbank

Aynı Ziraat Bankası gibi bir gelir ispatı isteyen bankalardan biri olan Halkbank, ev hanımlarından bir mal varlığının teminatını da kredi kartı karşılığında talep edebilir. Elbette kart borçları düzenli olarak ödendikçe teminat gösterilen mal varlığına hiçbir zarar gelmeyecektir.

3. İş Bankası

İpotek yoluyla ya da krediyi ödeyebileceğiniz bir gelirinizin olduğunu ispatlayarak İş Bankası’ndan kredi kartı alabilirsiniz. Fakat kredi sicil puanınız düşükse ve bir gelir belgeniz ya da ipotek ettireceğiniz bir varlığınız yoksa kart alamama ihtimaliniz yüksektir.

4. Garanti Bankası

Bir geliri olmayan ev hanımlarından eşlerinin ya da anne veya baba gibi birinci dereceden yakınlarının gelir belgelerini teminat göstermelerini isteyen Garanti Bankası ev hanımlarına kredi kartı verirken ipotek yöntemini de kabul etmektedir. Eğer ipotek ettirilecek bir mal varlığı ya da teminat gösterilecek bir gelir belgesi yoksa kredi kartı almak pek mümkün değildir.

5. Akbank

Akbank ev hanımlarına kredi kartı veren fakat bunun karşılığında bir gelir ispatlamalarını bekleyen ya da herhangi bir taşınmazı veya aracı ipotek göstermelerini isteyen bankalardan birisidir. Eğer eşinizin ya da anne ve baba gibi yakınlarınızın maaşını teminat gösteremiyorsanız ve ipotek ettirecek bir şeye sahip değilseniz Akbank’tan kredi kartı alamayabilirsiniz.

6. Denizbank

Ev hanımlarına özel paketleri bulunan Denizbank ev hanımlarına kredi kartı verirken genelde 500 – 1500 TL arası limitli kredi kartı olanağı tanıyor. Bu kartın limitini yükseltmek için eşlerin ya da başka bir yakının ev hanımına kefil olması gerekebilir.

7. QNB Finansbank

Katar’ın dünya devi markalarından QNB tarafından satın alınan Finansbank ev hanımlarına kredi kartı verirken diğer tüm bankalar gibi bir gelir ispatı ya da ipotek talep ediyor. Bu şartlardan herhangi birinin olması halinde kolaylıkla ev hanımlarına kredi kartı veren QNB Finansbank’ta da limiti yükseltmek mümkün. Bunun için herhangi bir mal varlığınızın kirasından aldığınız geliri belgelemeniz ya da eşinizin veya anne – babanızın size kefil olması yeterli.

8. ING Bank

ING Bank ev hanımlarına kredi kartı verirken aynı diğer bankalar gibi kendisinin ya da birinci dereceden yakınlarının gelirlerine göre onay veriyor. Ev hanımları ING Bank’tan gelirleri oranında ING Bonus ya da Premium, Platin veya Plus seçeneklerinden birini tercih ederek kredi kartı alabiliyorlar. Aylık harcama limitine göre kart seçenekleri şekillenebiliyor.

9. HSBC

HSBC ev hanımlarına kredi kartı verirken başvuruyu onaylamadan önce kadının gelir durumuna, eğer bir geliri yoksa eşinin ya da ebeveynlerinin maaş durumuna bakıyor. Ayrıca ev hanımının üzerine bir ev ya da araba gibi bir mal varlığının olması veya bunlardan bir kira geliri elde edilmesi de hem başvurunun onaylanmasını kolaylaştırıyor hem de temin edilen kredi kartının limitinin yüksek olması sağlanıyor.

10. Odeabank

İnternet üzerinden yalnızca T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girerek kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz Odeabank, kredi kartı verirken diğer bankalara kıyasla biraz daha esnek davranabiliyor. Ama yine de kredi kartı almak isteyen ev hanımının kredi puanının yüksek olması, daha önceki kredi kartı üyeliklerinde herhangi bir sorun yaşamaması ve mümkünse ipotek olarak gösterebileceği bir mal varlığı ya da teminat göstereceği bir yakınının olması süreci daha da hızlandırabiliyor ve kart limitinin daha yüksek olması sağlanabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.