Kamu Dünyasına Dair

En Yüksek Kredi Faiz Veren 14 Banka

Parasının bir köşede kalmasını istemeyen ve en yüksek faiz üzerinden değerlendirmek isteyen kişiler bu noktada en yüksek faiz veren bankaları arıyor. Hangi banka ne kadar faiz veriyor diye merak ediyorsanız bunun için bankaların resmi internet sitesini ziyaret edebilir, şubelerine gidebilir, mobil uygulamalara giriş yapabilir ya da telefon aracılığı ile en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. En iyi faiz veren bankalar ile ilgili olarak oluşturduğumuz liste sayesinde paranızı güven içinde yatırabilecek ve en uygun faiz oranları sayesinde en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz.

Aşağıda yer alan örnekler 32 günlük faizler üzerinden hesaplanmış bulunuyor. Zira bu şekilde en yüksek faize ulaşmanız mümkün. Bu bankalar arasında herhangi bir sıralama bulunmuyor. Kendiniz için en uygun gördüğünüz bankayı tercih edebilir ve buna göre paranızı değerlendirebilirsiniz. Fakat e-vadeli faiz oranlarının yalnızca internet şubeleri aracılığı ile yapacağınız işlemlerde geçerli olacağını aklınızdan çıkarmayın.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

1. QNB Finansbank

Finansbank tarafından sunulmakta olan Enpara hizmeti sayesinde %11,25 oranına kadar varan mevduat hesabı açabilir ve bu hesaba örneğin; 10.000 TL para yatırırsanız 32 günün sonunda 98 TL kazanma fırsatını elde etmiş olursunuz.

2. Abank

Abank, birçok banka gibi e-vadeli mevduat hesabı açılması halinde yüksek faiz veriyor. Abank üzerinden açacağınız bu hesap %11 oranında faizden yararlanma olanağı sunuyor.

3. Denizbank

Denizbank her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. Diğer bankalar gibi e-vadeli hesap üzerinden en yüksek faiz oranı sunan Denizbank, %12,50 oranında faiz fırsatı sunarak bir ayda 10.000 TL üzerinden 97 TL gibi bir sonuç almanızı sağlıyor.

4. TEB

TEB’de e-mevduat hesabı üzerinden yüksek oranlı faiz vermekte olan bankalardan biri olup %12’ye varan faiz seçenekleri sunuyor.

5. Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası e-mevduat hesabı olarak %8,50 faiz oranından faydalanma şansı sunuyor.

6. Odeabank

Odeabank her ne kadar listede yer alan diğer bankalara göre geç bir başlangıç yapmış olsa da %10’a varan e-mevduat hesap faiz oranı sayesinde birçok müşteriyi bünyesinde toplamayı başarıyor.

7. Akbank

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, Direkt Mobil uygulaması aracılığı ile %10 faiz oranını e-vadeli hesapların açılışı için sunuyor. Bunun için ise İnternet Şubesi ya da Direkt mobil uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.

8. Vakıfbank

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Vakıfbank %10,90 faiz oranıyla birlikte oldukça cazip bir fırsat sunuyor.

9. Halkbank

Halkbank üzerinden açacağınız e-vadeli hesap aracılığı ile %10,50 oranında faiz fırsatını yakalayabilirsiniz.

10. ING Bank

Merkezi yurt dışında olan bankalardan biri olan ING Bank, uzun zamandır müşterilerine ve henüz müşterisi olmayan kişilere oldukça cezbedici faiz fırsatları sunuyor. ING Bank, e-turuncu mevduat hesabı aracılığı ile 12 ay boyunca %13,50 oranında faiz fırsatı sunuyor. Bu kapsamda örneğin 15.000 TL’yi hesabınıza yatırmanız halinde bir ay içinde 141,47 TL tutarında gelir elde etmeniz mümkün olur.

11. Garanti Bankası

Garanti Bankası hoşgeldin faizi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka hoşgeldin faizi kapsamında %8,15 faiz oranı fırsatı sunuyor. 12 ay boyunca değişmeden kullanmanız gereken bu faiz oranı sayesinde 15.000 TL üzerinden bir ay içinde 85,41 TL gibi bir gelir elde edebiliyorsunuz. Diğer yandan hoşgeldin faizi veren bankalar, ilk defa bankanın müşterisi olacak olan kişilere özel olarak çeşitli fırsatlar sunuyor.

12. Fibabanka

Fibabanka, her ne kadar yeni bir banka da olsa oldukça köklü bir kuruluşa sahip ve kiraz hesap ile birlikte müşterilerine oldukça yüksek bir orana sahip fırsatlar sunuyor. %13,75 gibi listemizde yer alan en yüksek ikinci faiz oranına sahip olan bu banka aracılığı ile 15.000 TL üzerinden bir ay içinde 144,09 TL gibi oldukça yüksek bir meblağ elde etmeniz mümkün. Fakat bu hesabı bir yıl boyunca bozmadan devam ettirmeniz gerekiyor.

13. HSBC

HSBC’de %7,50 standart faiz oranına sahip olan Modern Hesap’a 2.000 TL ve üzeri bir ücret ile dahil olmanız halinde %11 gibi oldukça iyi bir faiz oranı sunarak bir yıl boyunca güzel bir şekilde gelir elde etmenizi sağlıyor.

14. Burganbank

Burganbank TL cinsinden yapacağınız yatırımlarda hoşgeldin faizi kapsamında %15 faiz oranı ile birlikte listemizdeki en yüksek orana sahip bir fırsat sunuyor. Dolar cinsinden yatırım yapmanız halinde %4,50 ve Euro cinsinden yatırım yapmanız halinde ise %2,25 faiz oranı fırsatından faydalanmanız mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.