Kamu Dünyasına Dair

En Kolay Kredi Veren 6 Banka

Kredi notu düşük olanlar, aktif gelirini herhangi bir resmi belge ile ortaya koyamayanlar ya da evrak toplama zahmetine girmek istemeyen milyonlarca banka kullanıcısı en kolay kredi veren bankaların hangileri olduğunu merak etmektedir. Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı hiç de az değildir. Ayrıca eskiye nazaran kefilsiz kredi veren bankaların sayısından inanılmaz bir artış olmuştur. Durum böyle olunca kredi çekmenin önündeki birçok engel ortadan kalkmıştır. Ortadaki tek sıkıntı ise kredi notudur. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileridir, bu bankalardan kredi almak için ne gibi şartların yerine getirilmesi lazım? Tüm bu soruların cevabına bu yazıda yer verdik ve en kolay kredi veren bankaları sizler için listeledik.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Daha önce bankalardan çektikleri kredileri zamanında ödeyemeyenler, bankalara kredi borcunu öderken kurumdan birçok kez uyarı alan kişilerin kredi notu düşük seviyelerde tutulur. Bankalar bu kişilerin kredi notlarını inceledikleri zaman bozuk bir sicile sahip olduklarını görür ve kredi verirken çekingen bir tavır sergilerler.

Bankaların kredi notlarına bakış açıları şu şekilde olur:

 • 0-699: En riskli
 • 699-1099: Orta riskli
 • 1099-1499: Az riskli
 • 1499-1699: İyi
 • 1699-1900: Çok iyi

Yukarıdaki derecelendirme ölçütünden de gördüğünüz üzere 1499’un altında kredi notuna sahip olan kişiler bankalar tarafından “riskli” olarak kabul edilmektedirler. Hal böyle olunca 699 puanın altında olan kişiler pek krediye uygun görülmez ama 700’ün üzerinde olup orta riskli ve az riskli grubunda yer alan kişilere incelemeler kapsamında kredi imkanı tanınmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan daha çok kredi çekebilmek ve sicilinizi düzeltip kredi notunuzu yükseltmek için bazı ufak taktikler de bulunmaktadır.

 • Borçlarınızı yapılandırdığınız durumda 800 puan seviyesindeki kredi notunuzu 1000 puan seviyelerine çıkarabilirsiniz.
 • Sicil affı yapılandırması konusundaki fırsatlardan faydalanıp borçlarınızı yapılandırma yoluna gidin, bu sayede kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan daha yüksek meblağlar alabilirsiniz.
 • Senet ile kredi imkanı sağlayan istikraz firmalarını araştırın.
 • Kart borçlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kapatmaya çalışın, bu kredi notu düşüklere kredi veren bankalar nezdinde daha yüksek miktarlarda kredi almanızın önünü açacaktır.
 • Yapılandırdığınız borçları gün geçirmeden ödemek için elinizden geleni yapın.
 • Kredi başvurusu yaparken mobil uygulamaları ve internet bankacılığını deneyin.
 • Kredi kartınızdaki fazla limiti ortadan kaldırıp ihtiyacınız olan seviyedeki limite gerilemeye çalışın.
 • Test etmek için farklı farklı bankalara kredi başvurusunda bulunmayın. İhtiyaç ortaya çıktığında güzel bir araştırma yaparak size en uygun koşulu veren bankaya başvuruda bulunun.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Banka sicilleri düzgün olmayan kişiler için en kolay kredi veren bankalar arasında Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından adı pek duyulmamış bankalara kadar birçok kurum bulunmaktadır. Düşük kredi notuna sahip olan bireyler, daha kolay kredi alabilmek için üzerlerine kayıtlı olan malları ipotek gösterebilir, borçları karşılığında bir kefil bulabilir ya da eşlerinin maaş durumlarını gösterip bankayı ikna etmeye çalışabilir. Bunların yapılması durumunda kredi notu düşüklere kredi veren bankaların hizmetlerinden faydalanmak çok daha kolay hale gelecektir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan bazıları şu şekildedir:

1. Odeabank

Odeabank son zamanlarda en kolay kredi veren bankalardan birisi haline gelmiştir. Odeabank’ın “Nakit Hazır” servisi ile kredi notunuz düşük olsa bile az ve orta miktarlı ihtiyaç kredisi çekebilir ve 48 aya varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz. Odeabank’ın yüzde 1,39’dan başlayan faizlerle sunduğu ihtiyaç kredisinden faydalanmak isterseniz NAKIT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı da yazarak bu mesajı 8444’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Odeabank’ın internet şubesi ve mobil uygulaması da bu krediyi çekmek için başvurulacak adresler arasındadır. Odeabank bu hizmet ile evraksız, ipoteksiz, gelir belgesiz kredi veren bankalardan birisi olmuştur.

2. Aktifbank

“Düşük kredi notunuzu dert etmeyin” mottosuyla yola çıkan Aktifbank da kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Şubeye gitmeden, masraf ödemeden kredi tutarınızı anında hesabınızda görmek Aktifbank ile çok kolay.

Aktifbank’ın N Kolay Kredi servisi ile şubede sıra bekleme derdine girmeden, sayfalarca kağıda imza atmak zorunda kalmadan, kredi kartı ve sigorta gibi ek ürün satın alma zorunluluğuna katlanmadan 30.000 Türk Lirası’na kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Nkolaykredi.com adresindeki formu doldurduktan sonra ekrandan evraklarınıza onay vererek yüzde 2,29’dan başlayan faiz oranlarıyla kredinizi çekebilirsiniz. Bu hizmeti sağlayan Aktifbank, kefilsiz kredi veren bankalar arasındadır.

3. BankPozitif

Bankpozitif’in Web Kredi hizmet ile internet üzerinden yapacağınız kredi başvuruları ile 50.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekmeniz mümkündür. Talep ettiğiniz tutarı ve vade sayısını girdikten sonra sisteme TC kimlik numaranızı, isminizi, soy isminizi, e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı yazdıktan sonra “başvur” butonuna tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilir, 36 aya kadar vade imkanlarından faydalanabileceğiniz kredi başvurunuzun sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

4. Fibabanka

1.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar standart ihtiyaç kredisi imkanı sunan Fiba Banka, 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Yüzde 1,49 bandında faiz oranları ile kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer alan FibaBanka’dan kolayca kredi almak için internet şubesine girerek TC kimlik numaranızı, cep telefonunuzu, doğum tarihinizi, ikamet ettiğiniz şehri ve e-posta adresinizi girerek kredi başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

5. QNB Finansbank

En kolay kredi veren bankalardan birisi de QNB Finansbank’tır. Cep şubeden ya da internet sitesi üzerinden yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında aylık yüzde 1,26’dan başlayan faiz oranları ile paranızı teslim alabilir ve 48 aya kadar giden vade fırsatlarından yararlanabilirsiniz. QNB Finansbank’ın kolay ihtiyaç kredisi imkanından yararlanmak isteyen kişilere 1.000 Türk Lirası ile 50.000 Türk Lirası arasında kredi sunulmaktadır. Kişiye sunulacak kredi tutarı ve faiz oranı kişinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Yani kişinin kredi notu aşırı düşük seviyedeyse 40.000 Türk Lirası kredi alması zordur ama daha düşük miktarlarda kredi çekebilir.

6. Türkiye Ekonomi Bankası

TEB, ya da uzun adıyla Türkiye Ekonomi Bankası, CEPTETEB adlı servisi sayesinde müşterilerine oturdukları yerden, bankaya gitme zahmetine katlanmadan ihtiyaç kredisi çekebilme fırsatı tanımaktadır. CEPTETEB ile ihtiyaç kredisi başvuru yapan kişiler, bankanın onay mesajını en geç beş dakika içerisinde almaktadırlar. Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerine bu servis ile 1.000 Türk Lirası’ndan başlayarak 30.000 Türk Lirası’na kadar kredi imkanı tanımaktadır. En kolay kredi veren bankalar arasında yer alan TEB’in sunacağı toplam kredi tutarı ve faiz oranı kredi notu seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.