Kamu Dünyasına Dair

En Kolay Kredi Kartı Veren 6 Banka

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na bağlıdır. Bu sebeple herhangi bir banka tarafından kredi kartı kullanmaya uygun görülmeyen kişi için bu durum tüm bankalarda geçerli olur. Bu duruma istisna teşkil eden bazı durumlar da mevcuttur. Maaşınızın yattığı bankadan kredi ve kredi kartı kullanma ihtimaliniz her zaman diğer bankalara göre daha fazladır. Kara listede olmadığınız sürece maaşınızın yattığı banka size hesap kartınızla birlikte kredi kartı gönderip faal bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Maaş hesabı banka için her zaman bir garanti niteliğindedir. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde banka tarafından borçlu olduğunuz tutar maaşınızdan tahsil edilir. Böyle bir imkana sahip olan banka da doğal olarak müşterisine karşı bonkör davranır.

En Kısa Sürede Kredi Kartı Veren Bankalar

En hızlı kredi kartı veren bankalar birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterir. Çünkü her insanın sahip olduğu koşullar ve bunun doğrultusunda belirlenen kredi limitleri aynı değildir. Kredi kartı başvurusu yapanlar kartlarına bir an önce kavuşmayı ister. Peki anında kredi kartı onayı almak mümkün mü?

1. Ziraat Bankası

Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan kredi kartı almak diğer bankalara göre bir nebze daha kolaydır. Öğrenci, çiftçi, KOBİ ve benzeri durumda olmak Ziraat Bankası’ndan kredi kartı almayı kolaylaştırır. Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu Bankkart Combo ürünü hesap kartı ve kredi kartını tek kartta birleştirmeyi amaçlayarak tasarlanmıştır.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ!

2. ING Bank

ING Bank’ın kredi kartı hizmeti Bonus’a şubelerden veya online olarak aşağıda paylaştığımız bağlantıdan başvurabilirsiniz. Eğer kredi kartı başvurusu yapmadan önce ING Bank’ta bir hesabınız bulunuyorsa kredi kartı başvurunuzun kabul edilme olasılığı daha yüksektir. Şubelerden yapılan başvurularda, başvurunuz onaylandığı takdirde size hemen o an geçici bir kart verilir. Bu kartın üzerinde adınız ve soyadınız yazmaz. Asıl kartınız 2 hafta içerisinde adresinize postalanır.

Ing Bank kredi kartı başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ!

3.i Garanti Bankası

Garanti Bankası’nın sunduğu kredi kartı hizmetleri oldukça çeşitlidir. Size uygun olan kartı daha önceden belirleyip ona göre bir başvuru yapmalısınız. Garanti Bankası dijital anlamda ileri teknolojiyi kullanan bir banka olduğu için başvuru işlemlerini online olarak birkaç adımda gerçekleştirmeniz mümkün. Eğer online menü ile uğraşmak istemiyorsanız 444 0 333 numarasını tuşlayarak Garanti Bankası telefon şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ!

4. Odeabank

Ortalama bir kredi puanına sahipseniz , Odeabank tarafından reddedilme ihtimaliniz çok düşüktür. Diğer büyük bankalar kadar işlem hacmi olmadığı için müşterilerine daha pozitif bir bakış açısı geliştirmiştir. Kredi kartı başvurunuzu internet üzerinden değil bankaya giderek yüz yüze yapmanız size tanımlanacak limit konusunda avantajınıza olur.

5. İş Bankası

Kredi kartı denilince akla ilk gelen kartlardan birisi İş Bankası Maximum karttır. Kredi kartı konusunda diğer bankalara göre daha tecrübeli olan İş Bankası, müşterilerine sinemadan yemeğe kadar çok farklı alanlarda promosyonlar verir.

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ!

6. HSBC Bank

HSBC, bankacılık sektöründe tartışmasız en hızlı teslimat yapan bankadır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra isterseniz birkaç saat bankada bekleyebilir ya da kartınızın ertesi gün adresinize gelmesini bekleyebilirsiniz. Pek çok kampanya içeren HSBC Advantage karta sahip olabilmek için bankadan direkt olarak başvuruda bulunabilir ya da 0850 211 0 114 numarasını çevirerek telefon bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

HSBC Advantage’a başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

Kredi Kartı Almanın Kolay Yolu

Kredi kartı hizmeti, bankaların müşterilerine mutlak surette sunmak zorunda olduğu bir hizmet değildir. Kredi kartı kullanıp kullanamayacağınız Merkez Bankası’nın koymuş olduğu kredi verilebilirlik durumuna ve başvurduğunuz bankanın uyguladığı politikalarla ilişkilidir. Yani kesin kredi kartı veren bankalar sınıfına herhangi bir bankayı koymak mümkün değildir. Küçük bir risk mevcut olduğunda dahi bazı bankalar kredi kartı başvurusunu onaylamaz. Bunun yanında riske rağmen müşterisine güvenen bankalar da vardır..

  • Kredi kartı kullanmak isteyen biri öncelikle bankalar üzerindeki itibarını olumlu hale getirmelidir. Bunun için öncelikle bankaların takip ettiği risk raporlarında düşük riskli müşteri sınıfında yer almak gerekiyor. Bu sınıfta yer alan müşteriler daha önce bankalardan kullandıkları kredi/kredi kartlarına ait borçlarını zamanında ödeyen kimselerdir.
  • Kredi kartı borcunun sürekli olarak asgari tutarını ödemek bankaların gözündeki itibarı düşürür. Sadece asgari tutarı ödenen kredi kartı borcu, güncel borç tutarı ödenmedikçe sıfırlanmaz ve bankaya sürekli olarak borçlu kalınır. Bu durum da doğal olarak kredi notunuzun yükselmesine engel olur.
  • Herkes için belirlenen kredi kartı limit tutarı farklıdır. Bu limiti müşteriler bilemez fakat limitini tamamlamış olan biri sürekli olarak kredi kartı başvurusu yaptığında, başvurusu reddedilir ve her başvuruda kredi puanı olumsuz etkilenir. Kredi kartı başvurusunun reddedilmesinin ardından 1 ay beklenmeli ve sonrasında yeniden başvuru yapılmalıdır.
  • Sigortalı olarak çalışan bir işçiyseniz kredi kartı başvurusu yapmak için önceliğiniz kesinlikle maaşınızın yattığı banka olmalı. Maaşınız yattığı bankanın size tanımlayacağı limit diğer bankalara göre her zaman daha fazla olur. Nedeni banka hesabınıza her ay düzenli olarak para yatmasıdır.

Kredi Kartı Almanın Kesin Yolu

Kredi kartı almanın kesin yolu öğrenci olmak ya da çalışan olmaktan geçer. Bu iki sınıfa mensupsanız ilk kredi kartınızı almanız için herhangi bir engel yoktur fakat aldığınız kredi kartlarını düzensiz kullanmanız durumunda yeni ihtiyaçlarınız için başvurduğunuzda ret cevabı alabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Veren Bankalar

1. Garanti Bankası – Bonus Genç

2. Ziraat Bankası – Bankkart Genç

3. Yapı Kredi – Play Card

4. Vakıfbank – Like Card

5. İş Bankası – İş’te Üniversiteli

6. TEB – Üniversiteb

7. HSBC – Advantage Hızz Üniversiteli

8. QNB Finansbank – Cardfinans Go

9. Denizbank – Denizbank D-Şarj Bonus

Öğrenciye verilen kredi kartlarının limiti genellikle 500 TL’dir ve bu kartlar için hesap işletim ücretleri alınmaz. Ziraat Bankası’nın öğrenci için tasarladığı hesap kartlarında dahi 400 TL avans kullanma limiti bulunur. Bu limit sayesinde zor durumlarda kaldığınızda kimseden yardım istemeden sorununuzu çözebilirsiniz. Kullandığınız limit hesabınıza para yatırdığınızda tekrar avans limiti olarak kesilir ve bu tutar nakit olarak çekilemez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.