Kamu Dünyasına Dair

En Kolay Kredi Kartı Veren 7 Banka

Günümüzde birçok işin dijital ortamlardan halledilir olması bankacılık işlemlerinde de inanılmaz bir vakit tasarrufunun ortaya çıkmasını sağladı. İnternetin bu kadar efektif bir şekilde kullanılmadığı zamanlarda kişiler ilk olarak kendilerine en uygun kredi kartını alabilmek için bankaları tek tek dolaşarak bilgi alıyorlar, daha sonra başvuru için karar kıldıkları bankaya gidiyorlar ve en sonunda kredi kartının kendilerine ulaşması için bir haftayı aşan süreler boyunca beklemek durumunda kalıyorlardı. Oysa içinde yaşadığımız zamanda internet üzerinden dakikalar içerisinde bütün bankaların sunduğu kredi kart ayrıcalıklarını öğrenebiliyor ve karar kıldığımız bankanın kredi kartı için beş dakika gibi bir sürede başvuru oluşturuyor ve birkaç gün içerisinde kredi kartımızı elimize alabiliyoruz. Ayrıca online yolarla değil de banka şubelerine evrakların tamamıyla gittiğiniz durumda anında kredi kartını temin edebiliyorsunuz. Türkiye’de anında kredi kartı veren bankaların sayısı her geçen gün daha da çoğalmaktadır. Bu yazıda en kolay kredi kartı veren bankaları tek tek sıraladık.

En kolay kredi kartı veren bankaları sıralamadan önce daha hızlı kredi kartı alabilmenizi için bankalara başvuru için gittiğiniz zaman evraklarınızı eksiksiz olarak getirmeniz sizin için çok daha yararlı bir eylem olacaktır. Eksik evrakların olması halinde anında kredi kartı veren bankalarda bile işlemlerde uzamalar yaşanır ve dilediğiniz kadar hızlı bir şekilde kredi kartınızı temin etmeniz zorlaşır. Basit bir şekilde sıralamak gerekirse kredi kartı alabilmek için yerine getirmeniz gereken koşullar şu şekildedir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Bankanın sunduğu başvuru formunu eksiksiz ve doğru biçimde doldurmak
  • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisini yanınızda bulundurmak
  • Bir çalışansanız maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahibi biriyseniz gelir vergisi levhasının bir fotokopisi ve meslek kuruluşlarından temin edilen üyelik belgesinin örneği
  • Öğrenci ya da ev hanımı gibi düzenli bir gelire sahip değilseniz (bankadan bankaya değişmekle beraber) kefil

Kredi kartı almanın en kolay yolu olarak gösterilen online başvuru yöntemini tercih edecekseniz de bankaların mobil uygulamalarda ve internet sitelerinde sundukları formları en doğru şekilde doldurup iletişim bilgilerini kusursuz bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Yapacağınız bir hata başvurunuzun onaylanmamasına, başvuru sürecinin uzamasına ya da kredi kartınızın yanlış bir adrese gönderilmesine sebep olabilir.

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

1. Odeabank

Anında kredi kartı onayı veren bankalar arasında yer alan kurumlardan birisi de Odeabank’tır. Odeabank şubelerine giderek kredi kartı başvurusunda bulunup kısa sürede onay alabileceğiniz gibi internet şubesi ya da mobil şube aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Odeabank’a ait kredi kartlarını kolayca edinmenin yollarından birisi de SMS ile başvurudur. Kullanmak istediğiniz kredi kartının adını yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı da yazarak bu mesajı 8444’e SMS olarak gönderirseniz kredi kartı başvurunuz anında değerlendirilir ve uygun koşulları sağlamışsanız kısa sürede onay almış olursunuz. Onay aldıktan sonra kartınız kuryeye teslim edilir ve evinize ulaşır.

2. ING Bank

ING Bank da ING Bonus hizmet ile anında kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. ING Bonus adlı kredi kartını beş dakikada almanız mümkündür. Kart başvurusu için bir ING Bank şubesine giderseniz müşteri temsilcisi ile yapacağınız konuşmanın ardından beş dakika içerisinde kartınızı tahsil edebilirsiniz. Bu hizmet ile en kısa sürede kredi kartı veren bankalar arasında yer edinmeyi başaran ING Bank’tan ING Bonus adlı kredi kartını almanız halinde kartınızın üzerinde isim ve soyisim bilgisi yer almayacaktır.

3. Akbank

Şubeye gitme zahmetine katlanmadan, sayfalarca evrakı okuyup imzalama zahmetine girmeden Akbank’ın internet şubesi ve mobil uygulaması üzerinden Axess ve Wings kartları için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu iki kart için uygun müşterilerine anında kredi kartı onayı veren bir banka olan Akbank, kolay ve hızlı başvurunun ardından onay durumunu anında sizinle paylaşmaktadır. Akbank’a online yollarla kredi kartı başvurusu yapmak için hangi kartı seçtiğinizi, TC kimlik numaranızı, cep telefonunuzu ve aylık gelirinizi girerek başvuru butonuna basmanız yeterli olacaktır. Online işlemin onaylanması ile birlikte anında kredi kartı veren bankalardan birisi olan Akbank, kredi kartınızı adresinize en hızlı sürede teslim edecektir.

4. İş Bankası

Kredi kartı almanın en kolay yolu şüphesiz ki internet üzerinden yapılacak başvurunun ardından kısa bir sürede onay almak ve evinize kuryenin gelmesini beklemekten geçiyor. Maximum Kart, İş’te Üniversiteli, MerdecesCard, Maximum Tema Card, Maximiles gibi farklı türlerde kredi kartı modellerini müşterilerine sunan İş Bankası’nın internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulamaları aracılığıyla aylık ortalama net geliriniz, TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girerek başvurunun ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Anında kredi kartı veren bankalardan birisi olan İş Bankası bu ilk aşamanın tamamlanmasının ardından müşterilerine başvuruyu tamamlamak için aranmak isteyip istemediklerini sormaktadır. Eğer aranmak istemeyip başvurunuzun daha hızlı değerlendirilmesini isterseniz formları kendiniz internet üzerinden doldurmayı seçmelisiniz.

5. Finansbank

Özellikle alışveriş merkezleri, üniversite kampüsleri, çeşitli fuarlar ve kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde özel stantlar kuran ve anında kredi kartı veren bankalardan birisi olan Finansbank, sizinle iletişime geçen banka çalışanı ile yapacağınız başvurunun ardından anında kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Ayrıca CardFinans’ın internet sitesi üzerinden TC kimlik numaranızı ya da cep telefonunuzu girerek de hızlıca kredi kartınızı temin edebilirsiniz.

6. Yapı Kredi Bankası

Premium, Play, Taksitçi, Adios, Crystal, World gibi çeşitli kredi kartı seçeneklerine sahip olan Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartı alacak olan kullanıcılar ise ister şubelerden ister SMS ya da online bankacılık hizmetleri ile işlemlerini gerçekleştirebilir. Hızlı kart uygulaması yapan banka şubelerinden anında kredi kartı alabileceğiniz gibi online başvuruların ardından onay işlemi biter bitmez kartınız kurye aracılığıyla adresinize teslim edilir.

7. Ziraat Bankası

Özellikle KYK burs ve kredilerinden kimlerin faydalanacağının belli olmasıyla beraber bankadaki yoğunluğu önlemek için en kısa sürede kredi kartı veren bankalardan biri haline gelen Ziraat Bankası’nın çıkardığı hızlı kredi kartlarında kart sahibinin adı ve soyadı yer almıyor. Yalnızca kredi kartı numarası, bankkart numarası ve diğer detayların bulunduğu kart bütün alışverişlerde sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

Şubeden başvuruda zaman zaman anında kredi kartı veren bankalardan biri olarak hizmetlerini sürdüren Ziraat Bankası, yoğun bir müşteri portföyüne sahip olduğu için online başvurularda ya da cep telefonu ile yapılan başvurularda kredi kartı taleplerine diğer bankalar kadar hızlı cevap verememektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.