Kamu Dünyasına Dair

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredileri 2017

İhtiyaç kredileri, genellikle yatırım amaçlı olmayıp kısa vadeli harcamalarımız için kullandığımız ve bankalardan alınan diğer kredi çeşitlerine göre daha düşük meblağlarda olan kredi çeşididir. Diğer kredilere oranlara, kapsamı daha dar olduğundan ve kısa ölçekli ihtiyaçlara odaklandığından geri ödeme vadeleri de daha kısa bir zaman aralığına yayılmıştır. Bu tip kredilerde de, bütün banka borçlarımızda geçerli olduğu üzere, daha düşük faiz ile geri ödeme imkanı kredi alıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Dolayısıyla en uygun kredi veren bankayı bulmak alıcılar için büyük önem arz etmektedir.

Düşük faizli kredi almanın her ne kadar bir ayağı doğru bankayı seçmek olsa da, ikinci ayağı geri ödemenizi mümkün olduğunda en kısa zaman diliminde yapmanızdır. Vade süresi uzadıkça, bazı bankalar faiz oranını sabit tutmakla birlikte bazıları da faiz oranını arttırır.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

1. ING Bank

Güncel banka verileri baza alınarak yapılan piyasa araştırmasında, en uygun ihtiyaç kredisinin ING Bank tarafından verildiği tespit edilmiştir.

 • ING Bank, 5.000 TL, 10.000 TL veya 20.000 TL şeklinde üç farklı kredi seçeneği sunar.
 • Kendisine “en düşük ihtiyaç kredisi” sıfatı kazandıran bir diğer sebep, vade süresine göre faiz oranının değişmemesidir.
 • Eğer kredi notunuz 1850 ve üzerindeyse, geri ödemeniz %1.19 faiz oranı uygulanarak hesaplanır.
 • Uygulanan en yüksek faiz oranı %1,39’dur ve kredi notu 1600 ile 1699 arasında olan müşterilere uygulanmaktadır.
 • Ek olarak, kredi miktarınızın %0.5’i kadar tahsis ücreti altında bir para alınır. Bu para, yalnızca kredinizi aldığınız gün, tek sefere mahsus olarak ödenir.

2. ICBC Turkey

Her ne kadar ülkemizde şubeleri çok yaygın olmasa da, oldukça uyguna ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka ICBC Turkey’dir. “Hesaplı Kredi” adını verdikleri paketin avantajları şunlardır:

 • Faiz oranı %1.20’dir.
 • Borcunuzu 2 ile 48 ay arasına bölerek ödeme imkanınız mevcuttur.
 • 100.000 TL’ye kadar kredi almak mümkündür.
 • Yine kredi miktarınızın %0.5’i kadar kredi tahsis tutarı temin edilir.

3. Vakıfbank

Bir diğer avantajlı ihtiyaç kredisi, Vakıfbank tarafından “Sonbahar Kredisi” adı altında verilmektedir.

 • 1000 TL ile 90.000 TL arasındaki kredi ihtiyaçlarınız için %1.24 oranında faiz oranı saptanmıştır.
 • Vakıfbank, kredi alıcıları için %0.5 oranındaki kredi tahsis ücretini ödememek gibi bir opsiyon sunar. Bu durumda faiz oranı %1.29’a çıkacaktır fakat yine de, büyük meblağlı kredilerde bu seçenek daha avantajlı olabilir.
 • Vakıfbank’ın sağladığı bir diğer kolaylık ise ödeme seçenekleri hakkındadır. Vakıfbank, alıcıları için yedi farklı ödeme planı oluşturmuştur. Kredinizin geri ödemesini çoğu bankada uygulanan tek yöntem olan eşit taksitler halinde her ay yapabilirsiniz. Taksit miktarınız belli bir alt limitten başlayarak her ay artabilir veya tam tersi, belli bir üst limitten başlayarak bir sonraki ay ödeyeceğiniz taksit miktarı azalabilir. İlk üç ay kredi ödemenizin tahsis edilmemesini isteyebilir ya da her üç ayda bir ödeme yapabilirsiniz. İhtiyaç krediniz, balon ödemeli kredi şeklinde değerlendirilebilir ya da Vakıfbank’ın size sunduğu son seçenek olan değişken meblağlarla geri ödeme opsiyonunu kullanabilirsiniz.

4. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nın “Ziraat Kredi Paketi” adı altında sağladığı ihtiyaç kredisi de, piyasadaki emsallerine nazaran avantajlı gözükmektedir. Bu paket altında üç farklı kredi tipi sunmaktadır: Tüketici kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi. Son iki kredi tipi adından da anlaşılan ihtiyaçlarınıza yönelik olmakla birlikte, tüketici kredisi nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız için tasarlanmıştır. Tüketici kredisinde:

 • 20.000 TL kredi verilmektedir.
 • Geri ödemesi, 48 ay vade şeklinde uygulanır.
 • Eğer %0.5 oranındaki tahsis ücretini ödemek istemezseniz %1.29 faiz oranı uygulanmakta; tahsis ücretinin alındığı opsiyonda ise faiz oranı %1.24’e düşmektedir.

5. Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi, 100.000 TL’ye kadar çıkabilen kredi çeşitliliğiyle avantajlı bir diğer pakettir. İş Bankası, ilgili kampanyasını “Günde 5 TL taksitle 5000 TL ihtiyaç kredisi” vaadiyle ile duyurmuştur. Bu kampanyada:

 • 5000 TL kredi için, %1.29 faiz uygulanır ve 48 ay vade ile geri ödenir. Tüm giderleri ile birlikte, bankaya 7.122  TL geri ödeme yaparsınız.
 • 10.000 TL kredi için de aynı faiz oranı uygulanır fakat vade süresi 24 aya düşer. Geri ödenecek toplam tutar, 12.049 TL olarak hesaplanmıştır.
 • 25.000 TL tutarında kredi almak istediğinizde, faiz oranı %1.27’ye düşer ve geri ödemesi 32.667 TL’dir.
 • Bankanın 50.000 TL ve 100.000 TL’lik ihtiyaç kredisi opsiyonları da bulunmaktadır ve bu meblağlar için istenen faiz oranı %1.25’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.