Kamu Dünyasına Dair

En Çok Kullanılan ve En Avantajlı Kredi Kartları Hangileri?

Kredi kartları, günlük hayatımızda bizi nakit para taşıma zorunluluğundan kurtaran, taksit imkanlarıyla maddi güçlüğe düşmeden alım gücümüzü artırmamızı sağlayan ve düzenlediği ek kampanyalar ya da puan üzerinden sağladığı promosyonlar ile de yüzümüzü güldüren bankacılık uygulamalarıdır.

Anlaştıkları firmalar özelinde, banka farklılıkları değişik taksit imkanları sunabilmektedir. Ayrıca ihtiyaçlarınıza yönelik seçebileceğiniz pek çok puan ya da kampanya olasılığı ortaya çıkacaktır. Bankaların, kart aidatı almayan kredi kartları uygulaması genellikle en çok talep edilen özellik olmasına rağmen, kredi kartı başvurusu yapmadan önce dikkatinizi çekebilecek birden çok avantaj mevcuttur.

Bankaların kredi kartlarının tercih edilmesinin altında yatan sebeplerin başında en çok puan kazandıran kredi kartları ve en çok taksit yapan kredi kartları olmaları gelir. Yapılan tüketici araştırmaları, en çok kullanılan kredi kartları başlığında ilk üç banka kartını şu şekilde sıralar:

Yapı Kredi Bankası (Worldcard)

Dünyanın en prestijli finans yayınlarından biri olan The Banker adlı dergi, Worldcard’ı “Dünyanın En Değerli 10 Kredi Kartı” listesine dahil etmiştir.

 • Alışverişlerinizde world puan ayrıcalıkları uygulanır. Alışverişlerinizde nakit para ödemesi yerine geçecek bu puanları kazanabilmeniz için World üyesi işyerlerinden alışveriş yapmanız veya Turkcell faturalı hattınıza düzenli fatura ödeme talimatı vermeniz yeterli olacaktır. Kartın en büyük avantajlarından biri, Türkiye genelinde 200.000’i aşkın World’e üye iş yeri bulunmasıdır.
 • Yapı Kredi’nin anlaşmalı olduğu firma ağı sayesinde taksit avantajı diğer pek çok bankaya oranla avantajlı konumdadır.
 • Worldcep uygulaması sayesinde Turkcell hat kullanıcıları için ücretsiz TL imkanları sağlar.
 • Taksitli nakit avans seçeneği yine kendisini cazip kılan noktalardan biridir.
 • Harcama erteleme, kartın bir diğer önemli fonksiyonudur. Eğer internet bankacılığına üye olursanız, Harcama erteleme sekmesi kullanılarak yapılan harcamanız, hesap kesim tarihinden önce 1,2 veya 3 ay sonra ödemek üzere ertelenebilir.
 • Süper Taksit adlı uygulaması ile birlikte, hali hazırda taksitlendirme yapabilen World üyesi işyerleri, müşterinin talep etmesi halinde 9 aya kadar taksit seçeneği sunmak ile yükümlüdür.
 • SSK ve Bağ-Kur’a ait prim ödemelerinizi Worldcard ile yapabilirsiniz. Ayrıca bu ödemeleriniz esnasında, world puan kazanmaya devam etmeniz sağlanır.
 • Hesabınızda para olmamasına rağmen EFT veya havale yapmak istemeniz durumunda, yine Worldcart sizler için çözüm yolu geliştirmiştir. Kredi kartınızla taksitli havale veya EFT gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz meblağın geri ödemesi 5 ile 9 ay arası taksite bölünmüş şekilde hesap özetinize yansıtılır.
 • Konya ve Çanakkale illerinde yaşayan vatandaşlara özel, temassız kredi kartları toplu taşıma sisteminde kent kart yerine geçecek şekilde tasarlanmıştır. Yani, Konya ili için belediyeye ait otobüs ve tramvaylara, Çanakkale’de ise otobüslere doğrudan kredi kartınızın temassız özelliğinden faydalanarak binebilirsiniz.
 • World Gold Kart, Wolrd Platinum Kart, World Business Kart, Opet Worldcard, World Sanal Kart, Fenerbahçe World Kart, World Eco Kart gibi pek çok alt başlığı bulunur ve sizlerin öznel duyarlılıklarınıza göre cevaplar üreten kart çeşitleri sunar.
 • Ne yazık ki, Yapı Kredi, kullanıcılarından kart aidatı talep ediyor.

Kart aidatı ücret listesi için TIKLAYINIZ!

Kredi kartı başvurusunda bulunmak için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası (Bonus Card)

“Bedavası en bol kart” sloganı ile piyasa sürülen Bonus Card, bu sloganın arkasında durabilmek, müşterilerinin memnuniyetini sağlayabilmek için anlaşmalı olduğu firmalar ağını sürekli genişletmek ve oluşturduğu kampanyaları sürekli güncellemek yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

 • En büyük avantajı, yapacağınız her alışverişte yurt içi veya yurt dışı ayrımı gözetmeksizin bonus kazandırmasıdır. Bonus program ortaklarıyla yapacağınız alışverişlerde kazandığınız bonus miktarları yükselir.
 • Nakit para ihtiyaçlarınız için, kredi kartınız aracılığıyla çekeceğiniz nakit tutarları sabit taksitler halinde oldukça düşük faizlerle geri alınır.
 • Ne yazık ki, kart aidatı ya da resmi adıyla yıllık üyelik ücreti bulunur ve bu meblağ Bonus Card için 90 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yine ihtiyaçlarınıza yönelik olarak, pek çok alt başlıkta Bonus Card tasarlanmıştır. Örneğin Bonus Gold Card sahibi olmanız durumunda, aylık harcamalarınızın 2000 TL’ye erişmesiyle birikte, %25 daha fazla bonus kazanmaya başlamanız sağlanmıştır. Yine Bonus Genç Card adı altında, 18-25 yaş arası gençler için tasarlanan kart ile kart aidatı ödememe imkanı sunulmuştur. Yine kart aidatı ödemek istemeyen fakat 25 yaşını geçmiş müşteriler için Bonus Flexi hizmeti mevcuttur.
 • Bonus Car, BP gibi oldukça yaygın benzin istasyonlarıyla yaptığı anlaşmalar ve bu anlaşmaların müşterilerine sunduğu avantajlar ile de oldukça dikkat çekiyor.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak için TIKLAYINIZ!

İş Bankası (Maximum Kart)

ATM noktaları konusunda oldukça iddialı olan İş Bankası, müşterilerine sunduğu avantajlarla da Türkiye genelinde en çok kullanılan kredi kartlarından biri olmayı başarmıştır. Özellikle sinema müdavimleri için güzel sürprizler sunar.

 • Kredi kartınızı kullanarak yapacağınız nakit avanslarınızın geri ödemesi düşünüldüğünde, diğer bankalara oranla daha avantajlı bir geri ödeme planı sunar. Nakit avanslarınızı 12 taksite bölerek ödeyebilirsiniz.
 • Sinema severlerin yüzünü güldüren Maximum Menü adı altındaki menüsü ile, 2 içecek ve bir büyük boy patlamış mısır menüsünü Cinemaximum’larda %25 indirim ile satın alabilirsiniz. Yine Cinemaximum Seans kampanyası ile hafta sonları dahil, 12.30’a kadar gireceğiniz seanslarda biletiniz karşılığında 7 TL ödeme yapabilirsiniz.
 • Kartınızın aynı zamanda Müzekart olarak kullanım özelliği mevcuttur ve üstelik ilk 1 ay boyunca gireceğiniz herhangi bir müze ve ören yeri için ödeme yapmazsınız.
 • Piri adlı uygulamayı, yurt içinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu uygulama, şehirlerin kültürel keşiflerini sağlayacak sesli bir turizm rehberliği hizmetidir.
 • Maxishuttle uygulaması ile havaalanlarından ulaşımınızı sağlayacak konforlu servis hizmetinden indirimli faydalanabilirsiniz.
 • İş Kültür Yayınları’ndan kitap alımlarınızı %25 indirim ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Üstü Kalsın adı altında oluşturduğu finans paketi ile tasarruf yapmanızı kolaylaştırır. Ekstre tutarınız sizin belirlediğiniz bir üst tutara yuvarlanarak, yatırım hesabınıza yatırılır ve bu sayede birikim yapmış olursunuz.
 • İhtiyaca yönelik pek çok alt başlıkta Maximum Kart tasarlanmıştır. Örneğin, eğer yurt dışı harcamaları yüksek olan biriyseniz, Maximum Premier Kart kullanarak kur dalgalanmalarından etkilenmeyebilirsiniz. İş’te Üniversiteli kartı ile lisans ve lisans üstü eğitimine devam eden gençler için aidatsız kart hizmeti sunulur.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak için TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.