Kamu Dünyasına Dair

Emeklilere Promosyon Veren 6 Banka

Her yıl merak edilen konulardan biri olan emeklilere verilen promosyonlar birçok kişi tarafından takip ediliyor. Her banka yeni müşteriler çekebilmek ya da hali hazırda olan müşterilerini kaybetmemek için bu konuda da çeşitli cazip fırsatlar sunuyor. Öyle ki bazı bankalar devlet tarafından verilecek olan promosyonlara ilave olarak da çeşitli avantajlar sunarak en fazla promosyon veren banka olmayı hedefliyor. Emekli maaşına promosyon veren bankaların esas olarak belirlenmiş tutarı devlet tarafından karşılanıyor. Normal şartlarda 1.000 TL’den az maaş alan kişilere 300 TL; 1.000 TL ve 2.000 TL arasında maaş alan kişilere 375 TL ve 2.000 TL ve üzeri maaş alan kişilere 450 TL promosyon verilecekken, bazı bankalar daha avantajlı fırsatlar sunabiliyor. Emekli promosyonunu hangi bankalar verecek diye merak ediyorsanız şimdi o listeye geçiş yapalım.

Emeklilere Promosyon Veren Bankalar Hangileridir?

1. Denizbank

Denizbank emekli maaşını üç yıl boyunca Denizbank şubeleri aracılığı ile alma konusunda taahhüt veren emeklilere 300 TL tutarında ücret ödüyor. Diğer yandan emekli bireylere çeşitli avantajlar da sunan Denizbank, emeklilerin sıra beklememesi için şubede sıra derdinden kurtulmalarını sağlıyor. Denizbank ve PTT ATM’leri aracılığı ile para çekme ya da yatırma ve hesaba dair birçok sorgulama ve kontrol işlemlerini yaptırma fırsatı sunan Denizbank, aynı zamanda emekli bireyler için özel olarak sunulmakta olan çeşitli kredi fırsatlarını oldukça uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile birlikte emekli bireylerin önlerine koyuyor.

2. QNB Finansbank

QNB Finansbank, emeklilere promosyona ilave olarak çeşitli fırsat sunan bankalar arasında yer alıyor. Öyle ki Card Finans sahibi olan emekli bireylere 50 TL ve üzeri market alışverişlerinde %5 oranında indirim fırsatı sunarak bir ayda toplam 15 TL’ye varan indirim şansı veriyor. Bu ve bunun gibi fırsatlardan faydalanmak için ise QNB Finansbank üzerinden aktif bir şekilde maaş almaya devam etmeniz gerekiyor.

3. Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası da Türkiye’nin ilk özel bankası olarak emekli maaşını Türkiye İş Bankası’na taşıyan kişilere ilk maaş ödemelerinde ilave olarak 50 TL değerinde para veriyor. Bu parayı kullanmak için ise kredi kartına sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte emeklilere çeşitli fırsatlar sunuyor. Emekli bireyler sahip olacakları kredi ya da ek kartlarda herhangi bir tutarda yıllık kart kullanım ücreti ödemek zorunda kalmıyor. Diğer yandan birikim yapmak isteyen emeklilere özel olarak sunulan yüksek faiz oranları ile birlikte paranızı en iyi şekilde değerlendirme fırsatınız bulunuyor. EFT ve havale işlemlerinde herhangig bir ücret ödemenize gerek kalmıyor.

4. Vakıfbank

Emekli maaşını Vakıfbank üzerinden almaya karar veren kişilere özel olarak cazip ve uygun fırsatlar sunuluyor. Vakıfbank üzerinden emekli maaşını alan kişilerden hesap işletim ücreti alınmıyor, kart kullanım bedeli talep edilmiyor, özel mevduat hesaplarında oldukça özel fırsatlar sunuluyor ve bu kişilerin HGS etiketine ücretsiz bir şekilde sahip olmaları mümkün oluyor. Vakıfbank’ın tüm şubelerinden özgürce maaş almak istiyorsanız emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşımayı unutmayın!

5. Akbank

Emekli maaşını Akbank’a taşıyan kişilere toplamda 300 TL tutarında Chip Para veriliyor. Emekli maaşını Akbank’a taşıyan kişiler ilk olarak 50 TL tutarında bir ücret alıyorlar. Daha sonra her ay boyunca 50’şer TL almaya devam ederek toplamda 300 TL Chip Para elde etmiş oluyorlar. Neo Kart’a yüklenecek olan Chip Paraları ise dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Diğer yandan havale, EFT ve hesap işletim ücreti sizlerden alınmıyor!

6. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da emeklilere bu konuda fırsat sunan bankalar arasında yer alıyor. Emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan kişilere özel olarak sunulan çeşitli fırsatlardan biri ise özel ATM limiti oluyor. Öyle ki emekliler ATM’den tek seferde paralarını çekebilme imkanını buluyor. Hesap işletim ücretinden muaf olan Ziraat Bankası emeklileri, kredi çekmek istedikleri zaman ise yalnızca kendilerine özel olarak sunulmakta olan özel faiz oranları ve komisyonlardan faydalanma fırsatı elde etmiş oluyor. Ziraat Bankasından emekli maaşı alan kişiler alacakları bu kredileri, emekli maaşını aldıkları zamana göre ödeme imkanına erişiyor ve ödeme sıklıkları da tamamen emekli maaşlarına göre şekillendirilebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.