Kamu Dünyasına Dair

Kredi Kapatma (Transfer) Kredisi Veren 5 Banka

Birden fazla banka kurumuna borcunuz mu bulunuyor? Çektiğiniz kredilerin borçları, kredi kartının ödenmemiş ekstreleri, hesap giderleri gibi birçok borcu günümüzde yalnızca bir bankada toplamak mümkün hale geldi. Ödeyemediğiniz borcu kapatmak, ya da borçlu olduğunuz her bankaya ayrı ayrı ödeme yapmak yerine tek bir bankaya ödeme gerçekleştirmek için borç kapatma kredisi veren bankalardan faydalanabilirsiniz. Bu bankalar “transfer kredisi veren bankalar” olarak da biliniyorlar. Günümüzde henüz yeni tanınmaya başlayan bu kredi türü sayesinde diğer bankalara olan borcunuzu kapatmış ve yeni faiz imkanlarıyla başka bir bankaya borçlanmış olursunuz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Nasıl Hizmet Veriyor?

Transfer kredisi veren bankaların bu hizmeti vatandaşlar arasında “kredi kapatma kredisi” ismiyle de bilinmektedir. Borç transferi sayesinde bir bankaya olan borcunuzu başka bir bankaya taşımanızı mümkün kılan bu kredi tipi aracılığıyla cezai yaptırımdan kurtulmanız mümkün hale geliyor. Bir örnek ile anlatmak gerekirse A bankasından çektiğiniz kredinin son kalan 4.000 TL’sini ödeyemediğinizi ve zorluk çektiğinizi düşünelim. Bankanın da size tanıdığı yasal süre doldu ve yaptırım uygulaması an meselesi. Bu durumda bu borcu başka bir bankaya taşıyarak hem zaman kazanabilir hem de yaptırımdan kurtulabilirsiniz.

Kredi borcu kapatma için bankaya başvurmak için söz konusu bankalar sizden işlemleri gerçekleştirebilmek adına bir adet fatura, TC kimlik numarasının üstünde yazılı olduğu, güncel ve fotoğraflı bir nüfus cüzdanı ve gelir belgesi talep etmektedir. Bu belgeleri aldıktan sonra bankaya başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylanınca borcu taşıdığınız banka, borcunuz olan tutarı borçlu olduğunuz bankaya gönderir ve artık başvuru yaptığınız bankaya borcu ödemekle yükümlü olursunuz.

Bu konuda müşterileri rahatsız eden tek şey; hali hazırda faizli olarak bir bankaya borçlanmış durumdayken faizli borca yeni bir faiz daha ödemeyi kabul edip transfer işlemi başlatmış olmaktır. Bu sebep yüzünden sadece borcunu o an içerisinde ödemesi mümkün olmayan vatandaşlar borçlarını transfer etmek için kredi tercih edebiliyorlar. 

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde borcunuzu ödemek için borçlu olduğunuz bankaya parayı gönderip hizmet sunan çok sayıda kredi kartı borcu kapatan bankalar bulunuyor. Bu bankaların her biri ayrı faiz oranları ve ayrıcalıklar tanımlayabilmektedir. O yüzden borcunuzu taşımadan önce birden çok bankayla iletişime geçmenizde fayda var.

1. Ziraat Bankası

Borç kapatma kredisi veren bankalardan birisi olan Ziraat Bankası; her ne kadar doğrudan bir şekilde borç transfer için kredi başlığı altında bir hizmet sunmasa da konut kredisi transferi hizmeti vermektedir. Bu sayede başka bir bankaya olan konut kredisi borcunuzu Ziraat Bankası’na transfer edebilir ve borçlarınızı artık bu bankaya ödeyebilirsiniz.

2. Akbank

Borç transfer kredisi veren bankalar arasında yer alan Akbank ise müşterilerine “taksitli borç transferi” ismiyle önemli bir hizmet sağlıyor. Taksitli borç transferi servisi sayesinde size özel belirlenen faiz oranları karşılığında 12 aya kadar uzanan vade seçeneklerini değerlendirip transfer kredisi alabilirsiniz. Akbank’a kredi transferi yapmak için Akbank Direkt’i veya kendinize en yakın konumda bulunan Akbank şubesini tercih edebilirsiniz. Akbank’ın sunduğu bu hizmet sayesinde 200 TL’den 20.000 TL’ye kadar transfer kredisi ayrıcalığını kullanabilirsiniz.

3. Odeabank

“Odeabank Borç Transferi” adıyla sunulan kredi transferi hizmeti ile öteki bankalara borçlu olduğunuz tutarları Odeabank’a taşıyabilirsiniz. Küçük büyük fark etmeksizin tüm kredi türlerini ve kredi kartlarını kapsayan borçları kendi bünyesine almayı teklif eden Odeabank 48 aylık vade imkanı tanıyor ve yüzde 1,55 oranında borca faiz uyguluyor.

4. Yapı Kredi

Kredi borcu kapatan bankalardan biri olan Yapı Kredi ise doğrudan transfer kredisi ayrıcalığı sunmasa da bu servisi ihtiyaç kredisi başlığı altında müşterilerine sunabiliyor. 25.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredinizi çekip ödemenizi gerçekleştirerek dolaylı yoldan Yapı Kredi’ye borcunuzu transfer etmeniz mümkün ve bu işlem için genelde uygulanan faiz oranları ise yüzde 1,19 ile yüzde 1,45 bandı arasında oluyor.

5. Vakıfbank

Transfer kredisi veren bankalardan bir diğeri olan Vakıfbank ise müşterilerine 18 aya kadar uzanan vade seçenekleri sunuyor ve 20.000 TL’ye kadar tüm kredi ve kredi kartı borçlarını kendi çatısı altında toplamayı kabul ediyor. Arzunuza göre eşit taksit ya da değişken taksit karakterli ödeme planlarından yararlanıp imkanları kendinizin belirleyebildiği bu hizmette genel olarak yüzde 1,40 oranında faiz uygulanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.