Kamu Dünyasına Dair

48 Ay Vadeli Kredi Veren 6 Banka

48 ay vade seçeneği, genellikle ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerinde oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir. Bankaların pek çoğu, müşterilerinin 48 ay geri ödeme talebine cevap vermekle birlikte, uyguladıkları faiz oranları çeşitlilik göstermiştir. Dolayısıyla, yalnızca 48 ay vadeli kredi veren bankaları bulmak yeterli değildir ve aynı zamanda en uygun faiz oranı için detaylı bir piyasa araştırması yapılmalıdır.

48 Ay Vadeli Kredi Veren 6 Banka

Piyasa araştırmaları neticesinde, listelenen bankalar dışında pek çok bankanın da 48 ay vadeli kredi verdiğini görebilirsiniz. Fakat geri ödemeniz hesaplanırken uygulanacak faiz oranı, bu bankalar dışında pek de avantajlı olmayıp, ödeme miktarınız ana paranızın çok üstünde çıkabilir. Bu sebeple kredi aşamasında yaptığınız sözleşmede oldukça titiz davranmanız sizin yararınıza olacaktır. Faiz oranları en avantajlı olandan başlayarak, aşağıdaki listede 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaları görebilirsiniz.

1. ICBC Turkey – Hesaplı Kredi

Ülkemizde şubeleri henüz çok yaygın olmamakla birlikte, 48 ay kredi veren bankalar arasında cebinizi en az yoracak seçeneği ICBC Turkey bankası hazırlamıştır. “Hesaplı Kredi” adı altında sunduğu ihtiyaç kredisi paketi ile oldukça esnek ve kişisel olarak düzenleyebileceğiniz geri ödeme imkanı mevcuttur. Bu taksitlerinizi kendinizin belirlemeyeceği miktarlarda ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. 1.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar ihtiyacınız olan bütün meblağlar için %1,20 faiz oranı uygulanmaktadır.

2. Vakıfbank – Sonbahar Kredisi

48 ay ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında, dikkat çekici bir diğer kampanya Vakıfbank tarafından hazırlanmıştır. Bu kampanya ile, Vakıfbank müşterileri için 1.000 TL’den 90.000 TL’ye kadar nakit limiti belirlemiştir. Ödeme planı konusunda sağladığı farklı opsiyonlarla müşterilerinin elini rahatlatmayı amaçlamıştır. Kredinizi, diğer tüm bankalarda olduğu gibi eşit taksitler ile ödeyebilme imkanının yanı sıra; değişken taksitlerle ya da son taksiti balon ödemeli olarak da borcunuzu kolaylıkla kapatabilirsiniz.

İki farklı faiz oranı opsiyonu sunmaktadır:

  • Eğer her bankada olan %0.5’lik kredi tahsis ücretini ödemek istemezseniz, geri ödemeleriniz %1.29 faiz oranı üzerinden hesaplanmaktadır. Bu ücret, çektiğiniz kredi meblağının 0.5 ile çarpılması ile hesaplanır ve çektiğiniz kredi miktarı arttıkça, çıkan ücret artacağından 1.29’luk faiz oranını kabul etmek daha karlı olabilir.
  • Kredi tahsis ücretini ödemek isteyeceğiniz durumlar, genellikle daha düşük bütçeli kredi ihtiyaçlarınızın olmasıyla oluşur. Bu durumda ana paranız üzerinden %0.5’lik ücret tahsis edilir ve geri ödemeniz %1.24’lük faiz oranı üzerinden hesaplanır.

3. Ziraat Bankası- Ziraat Kredi Paketi

Ziraat Bankası, bu kampanyası ile birlikte müşterileri için üç farklı ihtiyaç tipi belirlemiştir. Taşıt alımlarındaki nakit ihtiyaçlarınız için 20.000 TL verilir ve eğer taşıt kaskolu ise %1.22; kaskosuz ise %1.24 faiz oranı alınır. Konut kredileriniz için kredi miktarı 100.000 TL’ye çıkarılmıştır ve geri ödemesi 48 değil, 120 ayda yapılır. Tüketici kredisi ise, kısa ölçekli ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik 20.000 TL nakit imkanı sağlar.

  • Eğer kredi tahsis ücreti olarak belirlenen 100 TL’yi ödemek istemezseniz faiz oranı %1.29’dur.
  • Kredi tahsis ücreti ile birlikte, uygulanacak faiz oranı %1.24’tür.

4. Türkiye İş Bankası – İhtiyaç Kredisi

  • 5000 TL’lik kredi paketini tercih ederseniz, %1.29 faiz oranı uygulanır.
  • Eğer 10.000 TL kredi çekmek isterseniz, faiz oranı yine %1.29’dur.
  • Eğer kredi miktarınız 25.000 TL olursa, faiz oranı %1.27 olarak belirlenmiştir.
  • 50.000 ve 100.000 TL’lik opsiyonlar için ise faiz, %1.25’e düşürülmüştür.

5. Halkbank – Özel Sektör ve Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi

50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan Halkbank, faiz oranını tahsis ücretinin ödenmesi durumunda %1.25; ödenmemesi durumunda %1.30 olarak belirlemiştir. İlgili kampanya ve dolayısıyla faiz oranları, Halkbank’ta kredi meblağı kadar “kredili mevduat hesabı” açmış ve hayat sigortası yaptırmış müşteriler için geçerli olacaktır.

6. QNB Finansbank- İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank, bu kampanyasında müşterilerine 1.000 TL’den 35.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Faiz oranı, bu aralıktaki bütün kredileriniz için %1.27’de sabit tutulmuştur. Müşterinin kredi skoru düştükçe, faiz oranında artmalar olabilir, bu şubelerden yapacağınız kredi başvurunuzda bireysel bankacılık görevlisi tarafından saptanacaktır. Bireysel bankacılık görevlisine bu konuyu ayrı olarak belirtmezseniz, bu konu üzerinde herhangi bir hatırlatma yapılmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.